ÇOCUKLAR İÇİN AİKİDO SINIFLARIMIZ BAŞLIYOR.

Ana Sayfa/Haberler/ÇOCUKLAR İÇİN AİKİDO SINIFLARIMIZ BAŞLIYOR.

ÇOCUKLAR İÇİN AİKİDO SINIFLARIMIZ BAŞLIYOR.

ÇOCUKLAR İÇİN AİKİDO SINIFLARIMIZ BAŞLIYOR.

Japon savaş sanatlarının incisi olan AİKİDO kelime anlamı ile Aİ : Ahenk,uyum, Kİ : Enerji,ruh, DO : Yol,Disiplin,Öğreti Genel anlamı : Ruhların uyum yolu,Enerjinin uyum yolu(öğretisi,disiplini) Artık Aytunç Bentürk Dans ve spor kulübünde, Aikidonun bağlı olduğu Türkiye Wushu ve Aikido federasyonundan 2. Dan belgesi ve Antrenörlük belgesine,Japonya Aikido federasyonundan (AİKİKAİ) 2. Dan belgesine sahip Hocamız Sensei Argan Öztaş Eğitmenliğinde başlıyor .

AİKİDO ÇOCUK SINIFLARI
Aikido, bir sabır, akıl ve uyum yoludur. Hayatın sonuna kadar sürer. Bu yolda insan; bedenini, ruhunu tanır, onları işbirliği içinde kullanmayı öğrenir ve doğru zamanda, doğru yerde, doğru hareketi yaparak hayatta kalmayı başarır. Çocuklar aikido ile mutlu olabilmeyi, mutlu edebilmeyi, kendileriyle barışık olmayı, zorluklara rağmen hayatta güçlü adımlarla ilerlemeyi ve başarılı olabilmek için mücadele etmeyi öğrenirler. Derslerimiz sayesinde çocuğunuzdaki muhteşem gelişime tanık olacaksınız.

Aikido, kaybedenin olduğu yerde kazananın olmadığını söyler. Saldırı yok, sadece saldırıya karşı net savunma vardır. Bu durum çocukların arkadaşlarıyla yaşayacağı rekabetin,çekişmenin önüne geçer. Aikidocunun tek rakibi vardır.KENDİSİ…

Ders günlerimiz haftada 2 gün olup 1 er saatten yapılmaktadır

Pazartesi Akşamı Saat : 18:45 ile 19:45
Çarşamba Akşamı Saat : 18:00 ile 19:00

Aynı zamanda bir spor klübü olma özelliği gösteren Aytunç Bentürk Dance Academy (ABDA) Milli Eğitim Bakanlığı,Spor Bakanlığı,Sağlık Bakanlığı ve Belediye’den gerekli tüm yeterlilik belgelerine sahip İSO9001 Kalite Belgesi’ni bünyesinde bulunduran tek Dans Okulu olma hüviyetini de taşıyor.

TC MEB Özel Aytunç Bentürk Dans ve Müzik Akademi

Detaylı Bilgi İçin : 0216 545 35 16 – 17 -18
Mobil Tel : 0554 499 58 08
www.abda.com.tr
#aikido #koşuyoluaikidokursu #aikidookulu #dövüşsanatları #koşuyoludanskursu #koşuyolusporokulu #koşuyolufightclub #kadıköyaikidookulu #kadıköyaikido

By | 2019-09-20T01:27:36+00:00 Eylül 20th, 2019|Haberler|Yorum yok

About the Author: