ÇOCUKLAR İÇİN YARATICI DRAMA KULUBÜ

Ana Sayfa/Haberler/ÇOCUKLAR İÇİN YARATICI DRAMA KULUBÜ

ÇOCUKLAR İÇİN YARATICI DRAMA KULUBÜ

AYTUNÇ BENTÜRK ÇOCUK AKADEMİ
YARATICI DRAMA KULUBÜ

DERS GÜNÜ CUMARTESİ GÜNLERİ : 11:00 -12:00 SAATLERİ ARASINDA
YAŞ ARALIĞI : 5-10 YAŞ

Misyonumuz
Bireysel farkındalığı yüksek, ülkesine, yaşadığı Dünyaya , ailesine ve sosyal çevresine, farklı düşüncelere saygılı çocuklar yetiştirmek Aytunç Bentürk çocuk akademinin temel hedefidir. Her çocuk bir mucizedir. Bu mucizeyi doğru gözlemleyip, onu çağa ve çağın dinamiklerine uygun şekilde hazırlamak adına uzman eğitmenimiz Ceren Bekdemir ve Cihangir Şeşen koordinatörlüğünde birlikte çıkacağımız bu yolculuğa hoş geldiniz.

Yaratıcı Drama nedir?
Yaratıcı drama, grubu oluşturan üyelerin oyun aracılığıyla, kurgulanan öğretilerin, doğaçlama ve rol alma yöntemleri ile grup üyelerince canlandırılmasıdır. Oyunun temel dinamiklerinden yararlanılarak yapılan canlandırmalar bir lider/eğitmen tarafından, grubun yaş skalasına uygun seyreden bir çalışma süreci izler. Süreci belirleyen, planlayan, biçimlendiren lider/eğitmendir.
Yaratıcı drama kendi bileşenlerine ve öğelerine sahip ancak temel sanat disiplinlerinden beslenen bir öğretim yöntemidir. Soyut somut herhangi bir durum,olay, yaşantı, anı vs… dramanın konusu olabilir.Tiyatronun temel öğelerine yüzünü dönen yaratıcı dramada yazılı metin zorunluluğu yoktur. Ancak doğaçlama, canlandırma, imgelem yaratma dramanın tiyatrodan beslendiğinin açık göstergesidir.

Yaratıcı drama çalışmaları planlanırken, hedeflenen kazanımlara göre işlenecek konunun, grubun yapısına uygun ve birbiriyle amaç olarak örtüşen bir içerikte olması önemlidir.Liderin grup üyesinin kişilik yapısı, aile yapısı ve psikolojik yapısı hakkındaki gözlemleri,üyenin gelişiminde yol göstericidir…Drama çocuğa kendi hareket ve duyguları yoluyla zengin ve farklı yaşamlar sunduğu için ruhsal ve zihinsel gelişim sağlar. Hayal gücünü tetikleyen drama, çocuğa gelecek yaşamında karşısına çıkacak problemler için çözüm yöntemleri sunar. Bu hazır bulunuşluk ise mutlu bir yetişkin olmanın kapılarını açar.
Çocuğun bilişsel/duyuşsal farkındalığının gelişimi dramanın temel hedeflerindendir. Evrendeki konumunun farkında bir yetişkin olabilmenin temel unsuru doğru bir eğitim sürecinden geçmiş bir çocukluk sürecidir…

DRAMANIN FAYDALARI
*Çocuğun bilişsel,duyuşsal ve devinimsel gelişimine katkı sağlar.
* Empati yapabilme becerisi kazandırır.
*Bağımsız düşünüp karar verebilme yetisi kazandırır.
*Kişisel farkındalığını arttırır.
*Problem çözme becerisini geliştirir.
*Grup içi sağlıklı iletişim becerisi kazandırır.
*Tiyatro sanatına ilgi uyandırır.
*Fiziki gelişimine katkı sağlar.
*Eşitlik, demokrasi ve vicdan algısını geliştirir.
*Özel yeteneklerin tespite katkı sağlar.

DERS GÜNÜ CUMARTESİ GÜNLERİ : 11:00 -12:00 SAATLERİ ARASINDA
YAŞ ARALIĞI : 5-10 YAŞ

Özel TC MEB
Aytunç Bentürk Dans ve Müzik Akademi
Adr : Mehmet Akfan sokak No: 55 koşuyolu Kadıköy İSTANBUL
Tel : 0216 545 35 16-17-18 Mobil : 0554 499 58 08
www.abda.com.tr www.abmuzikakademisi.com.tr www.aytuncbenturk.com

By | 2017-12-27T18:46:30+00:00 Aralık 27th, 2017|Haberler|Yorum yok

About the Author: