Aytunç Bentürk

Ana Sayfa/Eğitmenler/Aytunç Bentürk
Aytunç Bentürk 2017-07-01T13:03:46+00:00

Bilgiler

Aytunç BENTÜRK
Aytunç BENTÜRKMaster
1972 İstanbul doğumlu olan Aytunç BENTÜRK, lise eğitimini Fatih Vatan ,Kazım İşmen ve MEB Açık Liselerinde bitirdi.

Çeşitli dans yarışmalarında dereceler aldıktan sonra Tolga Han dans grubuna girerek, TRT’de TV çekimlerine katıldı. Böylece profesyonel dans hayatına başlayan Bentürk, bunu 90’lı yıllarda Komedi Dans Üçlüsü’nün kuruluşuna katılarak bir adım ileri taşıdı. Daha sonra Erberk Ajans’ta dansçı-manken olarak çalışmaya başladı.

1992-1993 yıllarında vatani görevini yapan Bentürk, askerlik dönüşü birçok klipte yer aldı. Yonca Evcimik’in dans grubunda çalışmaya başladı. ANS Production tarafından hazırlanan Ah Kızlar Vah Erkekler programında animatör olarak çalışırken, valelerden birinin gelmemesi üzerine onun yerini alarak, tekrar kamera karşısına çıktı. 1995 yılında arkadaşlarıyla birlikte Birkaç İyi Adam grubunu kurdu.

Bu arada, şu anda FFDC olarak bilinen FFC’de dans dersleri veriyordu. 1999 yılında burayı satın alarak bugüne taşınmasını sağladı. 2000 yılında salsa dansına yoğun zaman ayırarak salsa kralı Carlos Paz’ın workshop’larına katıldı ve dansı tüm Türkiye’ye tanıtma amaçlı dolaştı halende devam etmekte.

2001 senesinde SSDD’nin düzenlemiş olduğu dans yarışmasında Türkiye Şampiyonu oldu. Birçok yarışmada dereceler alan ve çalıştırdığı öğrencileri ve grupları dereceye sokan Aytunç Bentürk, 2003 yılında IDO’nun İsviçre’de düzenlediği Avrupa Salsa şampiyonasında 4.lük,2004 İsviçre Dünya salsa Kupası 1.lik,2004 İngiltere Özel Dünya Profesyonel Tropicana salsa Şampiyonasında 3.lük, Almanya 2004 Avrupa salsa şampiyonasında 1.lik elde etti ve en son olarak 2005 Mayan Dünya salsa şampiyonasında uluslararası kategorisinde Dünya şampiyonu oldu.Halen Türkiye’nin en çok öğrenci,öğretmen,dans şampiyonu ve profesyonel dansçı yetiştiren okulunu işletmektedir.(ABDA-Aytunç Bentürk Dance Academy) Yetiştirdiği öğrencileri onun yolunda başarıdan başarıya koşar adımlarla devam etmekte ve hem Dünya hemde Avrupa’da adımızı duyurmaktadırlar.

Halen, Birçok dans otoritesine göre, yaşayan dünyanın en iyi 100 dansçısı arasında gösterilmektedir .

2004 senesinde kendi adını taşıyan Aytunç Bentürk Dance Academy’i kurdu, hala ABDA (Aytunç Bentürk Dance Academy) bünyesinde bulunan A Few Good Men ve Salsa Turka gruplarında dans etmeyi sürdürmektedir. 2005-2015  Türkiye’deki bütün TV kanallarında yayına giren ve dansla ilgili olan yada içinde dans olan tüm TV programlarında bazen jüri, bazen koreograf, bazende eğitmen olarak görev yapmakta.

2007-2009 TARİHLERİ ARASINDA TÜRKİYE DANS SPORLARI FEDERASYONU KURUCU ÜYESİ,YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ, SALSA VE SOSYAL LATİN DANSLARI AS BAŞKANLIĞINI YAPMIS, 2012-2015 HALA EGİTİM KURULU BAŞKANLIĞI YAPMAKTA VE 2014 YILINDA SALSA VE SOSYAL LATİN DANSLARI MİLLİ TAKIM ANTRENÖRÜ OLMUŞTUR.

Bildiği danslar; Chacha, Rumba, Samba, Jive, Pasadoble, Vals, Tango, Mambo, Salsa, Merengue, Bachata, kizomba, Modern, Disco, Pop, Breakdance, Electricbouge, HipHop, Twist, Charliston, Rock’n roll, Regie, Soul, Oryantal vs…

Öne Çıkanlar

  • 2005 Mayan Dünya Salsa Şampiyonası International K. 1.lik
  • 2004 Avrupa Salsa Şampiyonası Almanya 1.lik
  • 2004 Dünya Profesyonel Salsa Şampiyonası İngiltere 3.lük
  • 2004 Dünya Salsa Kupası İsviçre 1.lik
  • 2004 Dünya Salsa Kupası Avusturya IDO 5. lik
  • 2003 Avrupa Salsa Şampiyonası İsviçre IDO 4. lük
  • 2002 Dünya Salsa kupası İtalya IDO 31.lik
  • 2001 Türkiye Salsa Şampiyonası 1. lik
  • 1990 R&B Hip hop Türkiye şamyonası 1.lik
  • 1988 Electiricbougie & Breakdance Şampiyonası İstanbul 1. lik
  • 1986 Electiricbougie & Breakdance Şampiyonası İstanbul 2. lik
  • 1985 Breakdance Şampiyonası İstanbul 3. lük
  • 2010 Juan Matos Workshop
  • 2010 Tropical Gem Workshop
  • 2008 Eddie Torres workshop
  • 2007 Francisco Vasgues workshop
  • 2005 Jhesus Aponte
  • 2005 Leon Rose
  • 2005 Alex de Silva
  • 2004 Orville small (WS)
  • 2004 Luis&Melissa (WS&ozlD)
  • 2004 Hector & Olivia Dasso
  • 2004 Enio Cordoba & Terryl Jones
  • 2004 Manuel Maskarel workshop
  • 2004 Eddie Torres workshop
  • 2004 Edie freak& Al Espinoza workshop
  • 2004 Luis&joby vasques workshop
  • 2004 Jhonny vasques workshop
  • 2003 Latin Amerikan Dans sporu eğitmenlik kursu ( Türkiye jimnastik Federasyonu)
  • 2003 Angel Ortiz workshop(ozlD)
  • 2003 Yanet & Rafael wokshop
  • 2003 Roland Haller wokshop
  • 2002 Emma Moore & Mushi wokshop
  • 2002 Super Mario wokshop
  • 2002 Susana Montero wokshop
  • 2002 Chandy Davıd woks
  • 2001 Carlos Paz wokshop
  • 2005- Kendi adını kullanarak Aytunç Bentürk Dance Academy’yi kurdu. Yetiştirdiği öğrenciler yurtiçi ve yurtdışında çeşitli başarılara imza atmakta. Türkiye Dans Sporları Federasyonu kurucu üyelerinden biri oldu. Salsa antrenörlük dersleri ve yarışmaları ilk müfredatını yazdı. Tv dans yarışmalarının koreograflığını ve jüri üyeliğini üstlendi.Türkiye’nin en iyi dans eğitmeni ödülünü aldı,Türkiye’nin en iyi Dans okulu ödülünü aldı,Türkiye’nin ilk İSO 9001 sahibi okulu oldu, Tüm Türkiye’yi dolaşarak salsa dansının eğitimini verdi ve ilerlemesini sağladı. Halen uluslararası platformlarda çeşitli başarılara imza atmaktadır.
  • 1998 2005 yılına kadar, Footsteps form & dance center adı altında ilk dans okulunu kurdu.2001 yılından sonra salsa dansına ağırlık vererek Türkiye’nin adını dünya dans platformlarında duyurmaya başladı.
  • 1996  ve en sonununda kendi kasednii çıkarttı (Birkaç iyi adam ve Alırım akıllarını adlı 2 kaset) ve 1986 dan bu yana Türkiye’nin ve Dünya’nın Çeşitli yerlerinde showlar yapmakta ve dersler vermekte (İngiltre,Hollanda,Almanya,İsviçre,İtalya,Portekiz,Bosnahersek,Kıbrıs,Amerika, vs…..)
  • 1994 Ah Kızlar vah Erkekler programıyla zirveye oturdu Kanal D Türkiye’deki hemen hemen Bütün ulusal TV kanallarına çıktı
  • 1986 Yılında Tolga Han dans grubuyla başlayan dans hayatı Türkiye’deki bir çok starla gerek klip gerek sahne ve koreograflıklarını yaparak devam etti (Seçil (uhde), Hazal (elden yar olmaz), Mine Koşan (zalim),  Ercan Saatçi (ebabil), Bendeniz, Pınar Aylin, İzel, Çelik, Hakan Peker, Seda Sayan, Emrah, Defne Samyeli, Levent Erim, Özlem Savaş, Huysuz Virjin, Gülben Ergen, Yonca Evcimik…..vs)bir çok Tv programlarında koreograflık ve sunuculuk yaptı
  • TRT1,2,3,4,int (Pazar şöleni,tele Pazar)
  • Star TV (görevimiz tehlike)
  • Kanal D (sabah şekerleri, ah kızlar vah erkekler vs..)
  • Kanal D (Eve doğru Yardımcı sunuculuk)
  • Atv (atv de Pazar ve sabah programları)
  • Show TV (Hülya avşar show, ana haber,saklambaç,müzikshow,showda show,çılgın bediş vs. .)
  • Number one (konuk)
  • Kral Tv (konuk)
  • Super Kanal (metronom)
  • Kanal D Benimle dans edermisin (Koreograf)
  • Atv Profesyonel- şarkı yarışması (Koreograf)
  • Show Tv Bak şu dans edene ( Koreograf & Jüri)
  • Fox Tv Benimle dans edermisin (Koreograf)
  • Show Tv Huysuzla dans eder misin (koreograf)
  • Star TV Benzemez kimse sana (eğitmen ve koreograf)
  • ABDA DANCERS
  • The Mask
  • Morombo Brothers
  • Afro girls
  • A few good men
  • Salsa Turka
  • Salsa Delicious
  • Salsa Brothers
  • Salsa A La Turka
  • BoSSphorustyle
  • Salsa de canımı ye
  • Birkaç iyi adam
  • 2015 Benzemez kimse sana Star TV eğitmen ve koreograf
  • 2014 AMERİKA Albert Torres Org. World Latin Dance Cup (Milli Takım Antrenörü)
  • 2014 ITALYA IDO Dünya Salsa Şampiyonası (Milli Takım Antrenörü)
  • 2014 BOSNA HERSEK IDO Avrupa salsa Şampiyonası (Milli Takım Antrenörü)
  • 2014 RUSYA XI. World dance Olympiad (Milli Takım Antrenörü)
  • 2014 Türkiye salsa şampiyonası ( sunucu)
  • 2013 Türkiye Bachata cup ( organizatör ve hakem)
  • 2013 GD SALSA&DJ BATTLE CUP (ORGANİZATÖR)
  • 2012 Sina Cora dance camp
  • 2012 Turkiye bachata cup II (Organizatör)
  • 2011 Ankara Kentpark Avm 1.cocuklar için dans yarışması (Hakem)
  • 2011 1. Bachata yarışması (Organizatör,Hakem)
  • 2010 Kuzey Kıbrıs TC. 1. Salsa yarışması (Hakem)
  • 2010 Burn 2 dance grup hip hop yarışması (Organizatör, hakem,koreograf)
  • 2010 Rusya Tango yarışması (Hakem)
  • 2010 Rusya salsa yarışması (baş hakem)
  • 2008 Salsa world cup 2008 Open Sampiyonası (Baş Hakem)
  • 2007 TDSF Turkiye Salsa şampiyonası (Baş hakem)
  • 2007 4. Cumhuriyet salsa Kupası (Organizatör)
  • 2007 TDSF 1.Antalya dans festivali Salsa klasman yarışması (Baş hakem)
  • 2007 5.Murphy’ salsa cup Mersin,Eskisehir,İzmir,elemeleri (Hakem)
  • 2007 Bak kim dans ediyor (Juri & Koreograf)
  • 2007 Benimle dans edermisin Fox TV (Koreograf)
  • 2006 Benimle dans edermisin Show TV ( Koreograf)
  • 2006 3. Cumhuriyet salsa Kupası (Organizatör)
  • 2006 4.Murphy’s salsa cup şampiyonası (Teknik komite başkanlığı)
  • 2005 2. Cumhuriyet salsa Kupası (Organizatör)
  • 2005 Salsamania Antalya profesyonel salsa şamp.(Hakem)
  • 2005 Murphy’s salsa cup Ankara elemesi (Hakem)
  • 2005 3.Murphy’s salsa cup şampiyonası (Teknik komite başkanlığı)
  • 2005 Lübnan R&B hip hop şampiyonası (hakem)
  • 2005 Lübnan Salsa şampiyonası (Hakem)
  • 2004 2.Antalya salsa kupası (Hakem&Show)
  • 2004 1.Salsalogy kupası (müzik editörü)
  • 2004 1.Cumhuriyet salsa kupası (Organizatör)
  • 2004 2.MTV shakedown Türkiye seçmeleri( Hakem supervisor )
  • 2004 2.Murphy’s salsa cup Büyük Final (supervisor )
  • 2004 2.Murphy’s salsa cup İzmir şampiyonası (Hakemlik)
  • 2004 2.Murphy’s salsa cup Bursa şampiyonası (Hakemlik)
  • 2004 2.Murphy’s salsa cup İstanbul şampiyonası (Teknik komite başkanlığı)
  • 2004 Antalya amatör salsa şampiyonası (Hakemlik)
  • 2004 2. Bilkent Latin Amerikan dans şampiyonası (sunuculuk)
  • 2003 Ulusal ve uluslar arası disco swing şampiyonası (Organizatör)
  • 2003 Ulusal ve uluslar arası show salsa şampiyonası (Organizatör)
  • 2003 Ulusal ve uluslar arası Rueda şampiyonası (Organizatör)
  • 2003 Ulusal ve Uluslar arası Latin Amerikan Dans şampiyonası (Organizatör)
  • 2003 Türkiye Avrupa salsa şampiyonası seçmeleri (Organizatör&gösteri)
  • 2003 1.Murphy’s salsa cup (Organizatör ve Hakemlik)
  • 2003 Türkiye Dünya salsa kupası seçmeleri (Organizatör,Hakem&gösteri)
  • 2002Antalya seans cup federasyon cupası (Gösteri)
  • 2002 Liseler arası Pop dans şampiyonası 1.lik (Antrenörlük&Sunuculuk)
  • 2002 İtü Türkiye Latin Amerikan federasyon kupası(Sunuculuk)
  • 2014 Bursa Euphoria gym Onur konuğu
  • 2014 Adana salsa weekend & workshop
  • 2014 Çanakkale salsa weekend workshop
  • 2014 Kocaeli Unv. Onur konuğu
  • 2014 Işık Unv. Onur konuğu
  • 2014 Dokuz Eylül Unv. Workshop
  • 2014 Uludağ Unv.Workshop
  • 2014 Koç Unv. workshop
  • 2014 Denizli salsa weekend workshop & party
  • 2014 International salsa İstanbul salsa fest workshop
  • 2014 Kıbrıs Yakın Doğu Ünv.workshop & Party
  • 2014 Manavgat dans akademi Workshop & Party
  • 2014 Bursa Bursa dansevi workshop & Party
  • 2014 Manisa dans akademi Workshop & Party
  • 2014 Ağaoğlu My Club Open Taste yeni yıl partisi
  • 2013 Kemerburgaz Üniversitesi Dans adına herşey ( söyleşi)
  • 2013 Manisa salsa haftası ( onur konuğu)
  • 2013 Ankara international salsa fest ( onur konuğu)
  • 2013 Sina Cora yaz dans kampı (organizatör)
  • 2013 Bodrum dans kampı (organizatör)
  • 2013 Mersin salsa geceleri (Yelda sanat)
  • 2013 one million rising İstanbul ayağı organizatör
  • 2013 rotary clup yarışma hakem
  • 2013 Çevre koleji Show
  • 2012 Kuruçeşme Arena Emir Ersoy Live Performance Show
  • 2012 Gaziantep Dance Park workshop & Party
  • 2012 Mersin D&S dance Academy workshop & Party
  • 2012 Manavgat dance Academy workshop & party
  • 2012 Tuborg hayalden % 100 gerçeğe fest workshop
  • 2012 İzmir party & Workshop
  • 2012 Kocaeli üniversitesi workshop & party
  • 2012 Antalya dans ve yoga fest fanyy boom workshop
  • 2012 İzmir dünya dans günü kutlamsı
  • 2012 Dünya dans günü kutlaması tema vakfı salsa ormanı (organizatör)
  • 2012 Bursa salsa weekend workshop & party
  • 2012 Eskişehir workshop & party
  • 2011 Muğla party & workshop
  • 2011 Gaziantep salsa party & workshop
  • 2011 Manavgat salsa party & workshop
  • 2011 Ankara salsa party
  • 2011 Manisa salsa party & workshop
  • 2011 Mersin soli salsa party&workshop
  • 2011 Salsada Birlik D.Dans günü Tema vakfı Y. Romeo&Jlyt party
  • 2011 Antalya SuSesi Hotel workshop & Party
  • 2011 1.Kuzey Kıbrıs Salsa festival,Workshop,sunuculuk
  • 2011 Antalya Toraks derneyi,Workshop,Show
  • 2011 Mersin Workshop,latin gecesi
  • 2011 Bursa Uludağ Karda Latin ateşi 9
  • 2010 İzmir MS M party & Workshop
  • 2010 Azerbaycan Show & Workshop
  • 2010 Salsa Taxi Night (Taxi Dancers)
  • 2010 2.International Antalya salsa kongresi show & workshop
  • 2010 Salı Gecesi Ateşi ( 10. Sene )
  • 2010 Cumartesi Gecesi Ateşi (Mövenpick Hotel)
  • 2010 Karda Latin ateşi 5
  • 2010 Rusya Workshop & show
  • 2009 Almanya wshop salsa weekend
  • 2009 Antalya dans dersleri Latin gecesi
  • 2009 Mersin dans dersleri Latin gecesi
  • 2009 Simens Show
  • 2009 Bursa Uludağ Karda Latin ateşi 1,2,3,4,5,6,7,8
  • 2009 İzmir dans dersleri ve Latin geceleri
  • 2009 Antalya sun gate Turk Toraks derneği Wshop
  • 2009 Koç ünv.Gösteri
  • 2009 Bogaziçi ünv.wshop
  • 2009 Eskişehir dans dersleri ve Latin geceleri
  • 2009 Adana dans dersleri ve Latin geceleri
  • 2009 Konya dans dersleri ve Latin geceleri
  • 2009 Ankara dans dersleri ve Latin geceleri
  • 2009 Malatya dans dersleri ve Latin geceleri
  • 2009 Mardin dans dersleri ve Latin geceleri
  • 2008 Salsa Antrenörlük semineri (TDSF)
  • 2008 Salsa Hakemlik semineri (TDSF)
  • 2008 Spor Show Fuarı (EXPO)
  • 2008 Slovenya salsa kongresi W.shop & Show
  • 2008 Antalya dans dersleri ve Latin geceleri (Latin tr)
  • 2008 Ankara dans dersleri ve Latin geceleri (Hilton-Murphy’s)
  • 2008 izmir dans dersleri ve Latin geceleri (Hilton-Dansarts )
  • 2007 İngiltere W.shop & Show (Latin Mass)
  • 2007 Antalya workshop
  • 2007 izmir dans dersleri ve Latin geceleri (Hilton)
  • 2007 Mersin Dans Fest. (Gösteri,W.shop)
  • 2007 Malatya İnönü Ünv.(Gösteri,W.shop,seminer)
  • 2007 Kıbrıs D.Akdeniz Ünv.(Gösteri,W.shop)
  • 2007 Eskisehir (W.shop)
  • 2007 USA konsolosluğu MICHAEL PARKS MASTERSON jazz & Tap Workshop(Organizatör)
  • 2006 USA konsolosluğu HAVIKORO Breakdance workshop&Party (Saphire)Organizatör
  • 2006 kırmızı beyaz Latin gecesi
  • 2006 Beyaz Latin gecesi
  • 2006 Azerbeycan Yeni yıl partisi
  • 2005 2. Lübnan Party&Ws&show)
  • 2005 Bodrum (Party&show)
  • 2005 İzmir (party&Ws)
  • 2005 İzmir (party&workshop)
  • 2005 Bursa (show&workshop)
  • 2005 Ankara winter party II
  • 2005 Lübnan party&workshop
  • 2005 Tsunami magdurlarına yardım gecesi (organizatör)
  • 2005 Cumartesi gecesi atesi (organizatör)
  • 2005 Sali gecesi atesi (Organizatör)
  • 2005 Mersedes yeni yıl partisi (show)
  • 2005 Tetrapak yen iyıl partisi (show)
  • 2004 Antalya salsa fewer(organizatör)
  • 2004 white latin night(organizatör)
  • 2004 Salsa Summer party Volum 1 Carlos Paz(organizatör)
  • 2004 Salsa kongres İstanbul (show)
  • 2004 Boğaziçi üniversitesi Dans festivali (Show&Workshop)
  • 2004 Yeditepe üniversitesi dans kongresi (show&Workshop)
  • 2004 Kültür Koleji 29 Nisan Dünya dans günü Liseler arası dans şampiyonası (Supervisor)
  • 2004 Salsa workshop İzmir (DanceArts)
  • 2004 Salsa Workshop Bursa
  • 2004 Salsa Workshop Antalya (Akdeniz üniversitesi)
  • 2004 Salsa kongresi İsviçre Zurih
  • 2004 Guinness rueda dünya rekoru
  • 2004 Salsa konre İsviçre Zurih SALSA TURKA adıyla gösteri (Show)
  • 2004 Salsa winter party volume II Manhattan (organizatör)
  • 2004 Salsa party&workshop Ankara (Shine Dans& Murphy’s dance bar)
  • 2003 2001-2002 world shamp.Yanet&Rafael Carlos Paz party & show & workshop
  • (organizatör)
  • 2003 Salsalogy festivali 2003 (organizatör)
  • 2003 Salsa festivali 2003 (organizatör)
  • 2003 İsviçre Pasadena (gösteri)
  • 2003 İsviçre X-tra club (gösteri)
  • 2003 Dünya dans günü festivali 2000 kişilik latin party (Organizatör)
  • 2003 Salsa Party&workshop Antalya( Seans dance)
  • 2003 Salsa Workshop İzmir (DanceArts)
  • 2003 Salsa party Ankara (organizatör ve gösteri)
  • 2003 Boğaziçi Üniversitesi dans festivali (gösteri)
  • 2003 IDO Welcome IDO party
  • 2002 UK Carlos Paz party & show & workshop
  • 2002 Eddy Torres UK tour London (gösteri)
  • 2002 Salsa party Ankara (organizatör ve gösteri)
  • 2002 Salsa Party 2001-2002 world shamp.Yanet&Rafael Carlos Paz ( İst,Antalya
  • Organizatör)
  • 2002 Salsa Party Turkey Carlos Paz (İstanbul,Ankara,Antalya Organizatör)
  • 2002 Roxy bar salsa party (Dansorium ile Organizatör)
  • 2001 GS adası salsa party (Dansorium ile Organizatör)
  • 2015 TDSF 2014-2015 TDSF show salsa 3. Etap 1.lik
  • 2015 TDSF 2014-2015 TDSF salsa ligi 3. Etap B klas 2.lik
  • 2015 TDSF 2014-2015 TDSF salsa ligi 3. Etap A klas 1.lik,5.lik
  • 2015 TDSF 2014-2015 TDSF show salsa 2. Etap 1.lik
  • 2015 TDSF 2014-2015 TDSF salsa ligi 2. Etap B klas 3.lük
  • 2015 TDSF 2014-2015 TDSF salsa ligi 2. Etap A klas 1.lik
  • 2014 Miami World Latin Dance Cup Over 75 – 3.lük (USA)
  • 2014 Miami World Latin Dance Cup Pro salsa on1 – 4.lük (USA)
  • 2014 Miami World Latin Dance Cup Soloist bayan Yarı finalist (USA)
  • 2014 Miami World Latin Dance Cup Soloist bay Yarı finalist (USA)
  • 2014 IDO Dünya Şampiyonası 11.lik (İtalya)
  • 2014 IDO World Cup Latino show 3.lük (Bosna Hersek)
  • 2014 IDO Avrupa salsa şampiyonası 3.lük (Bosna Hersek)
  • 2014 BachataStars ISPANYA Salamanca FİNALİST (İspanya)
  • 2014 TDSF 2015 sezonu show salsa 1.lik
  • 2014 TDSF 2014-2015 TDSF salsa ligi 1. Etap A klas 2.lik
  • 2014 Bachatastars Turkey 1.lik 3.lük
  • 2014 IDO Üniversiteler arası Avrupa salsa şampiyonası elemeleri 2.lik
  • 2014 TDSF 2013-2014 sezonu Salsa Ligi Tüm Etaplar sonucu 3.lük
  • 2014 TDSF salsa ligi 6. Etap A klas 1.lik
  • 2014 TDSF salsa ligi 6. Etap Show salsa 1.lik
  • 2014 TDSF salsa ligi 6. Etap B klas 4.lük
  • 2014 TDSF salsa ligi 6. Etap C klas 4.lük
  • 2014 XI. World dance Olympiad Rusya bayanlar salsa solo shine 1.lik (Rusya)
  • 2014 XI. World dance Olympiad Rusya Bachata 1.lik (Rusya)
  • 2014 XI. World dance Olympiad Rusya salsa 1.lik ( Rusya)
  • 2014 TDSF salsa ligi 5. Etap A klas 1.lik
  • 2014 TDSF salsa ligi 5. Etap Show salsa 1.lik
  • 2014 Türkiye salsa şampiyonası Yetişkinler 1.lik
  • 2014 Türkiye salsa şampiyonası Büyükler 1.2.3.4. lük
  • 2014 TDSF salsa ligi 4. Etap Show salsa 1.lik,5.lik
  • 2014 TDSF salsa ligi 4. Etap A klas 1.lik
  • 2014 TDSF salsa ligi 4. Etap Büyükler 1.lik,4.lük
  • 2014 TDSF salsa ligi 3. Etap Show salsa 1.lik,3.lük
  • 2014 TDSF salsa ligi 3. Etap Salsa A klas 1.lik,6.lık
  • 2014 TDSF salsa ligi 3. Etap Büyükler 1.lik,3.lük,4.lük,5.lik,6.lık
  • 2014 TDSF salsa ligi 3. Etap Gençler B 5.lik 6.lık
  • 2013 TDSF salsa ligi 2. Etap Show salsa 1. lik
  • 2013 TDSF salsa Ligi 2. Etap A klas 4. lük
  • 2013 TDSF salsa ligi 1. Etap Büyükler K.1.lik
  • 2013 TDSF salsa ligi 1. Etap Show salsa 2. lik
  • 2013 TDSF salsa ligi 1. Etap A klas 3. lük
  • 2013 TDSF salsa ligi 1. Etap C klas 4. lük
  • 2013 TDSF 2012-2013 sezonu salsa ligi Türkiye 2.si ABDA
  • 2013 TDSF 2012-2013 sezonu B Klas türkiye şampiyonu
  • 2013 TDSF Türkiye kulupler arası Türkiye şampiyonası ABDA 2.lik
  • 2013 TDSF kulupler arası Istanbul b klas 4.lük
  • 2013 TDSF kulupler arası istanbul büyükler 1.lik
  • 2013 Türkiye salsa Battle şampiyonası 1.lik,3.lük
  • 2013 Türkiye Bachata şampiyonası pro 1.lik amatr.2.lik
  • 2013 Türkiye salsa şampiyonası büyükler 1. Lik
  • 2013 TDSF kulupler arası Istanbul yetişkinler A klass 3. Lük 6. lık
  • 2013 TDSF kulupler arası Istanbul b klas 1.lik 2.lik
  • 2013 TDSF kulupler arası istanbul büyükler 1.lik 2.lik
  • 2013 TDSF kulupler arası Ankara büyükler 1.lik
  • 2013 TDSF kulupler arası Ankara b klas 1.lik 2.lik
  • 2012 Dünya salsa şampiyonası MIAMI (USA) yarı final
  • 2012 Türkiye kulupler arası salsa ligi 2011-2012 Türkiye şampiyonu ABDA 1.lik
  • 2012 TDSF Federasyon kupası büyükler 2.lik
  • 2012 Dunya salsa kupası rusya moskova 1.lik
  • 2012 Dunya Karayip dansları kupası rusya moskova 1.lik
  • 2012 Liseler arası dans yarışması en iyi bayan dansçı 1.lik
  • 2012 Tdsf Türkiye kulüplersarası salsa şampiyonası A klas 1.lik ve 4.lük(Ank)
  • 2012 Tdsf Türkiye kulüplersarası salsa şampiyonası büyükler kategorisi 1.lik(Ank)
  • 2012 Amsterdam salsa festival rising star 2 çift
  • 2012 Türkiye Bachata Cup II . 1.lik,4.lük,7.lik,8.lik
  • 2012 TDSF Türkiye şampiyonası Büyükler Türkiye şampiyonu 1. lik
  • 2012 TDSF Türkiye şampiyonası 2.lik ve 3.lük
  • 2012 Tdsf Türkiye kulüplersarası salsa şampiyonası A klas 1.lik ve 5.lik(izmr)
  • 2012 Tdsf Türkiye kulüplersarası salsa şampiyonası B klas 3.lük ve 6.lık(izmr)
  • 2012 Tdsf Türkiye kulüplersarası salsa şampiyonası büyükler kategorisi 1.lik(izmr)
  • 2011 Tdsf Türkiye kulüplersarası salsa şampiyonası A klas 1.lik ve 2.lik(ist)
  • 2011 Tdsf Türkiye kulüplersarası salsa şampiyonası B klas 3.lük ve 7.lik(ist)
  • 2011 Tdsf Türkiye kulüplersarası salsa şampiyonası büyükler kategorisi 2.lik(ist)
  • 2011 Tdsf Türkiye kulüplersarası salsa şampiyonası gençler kategorisi 1.lik(ist)
  • 2011 Tdsf Türkiye şampiyonası 4.lük(Bursa)
  • 2011 Bulgaristan salsa şampiyonası 4.lük10.luk
  • 2011 Bachata yarışması 1.lik,3.lük,5.lik
  • 2010 Liseler arası dans şampiyonası en iyi bayan dansçı
  • 2009 Show Tv Benim Annem Dans Edemez 1.lik
  • 2009 Murphy’s salsa cup 3.lük,4.lük
  • 2009 Murphy’s salsa cup Senior 1.lik,3.lük,4.lük
  • 2009 Salsa Türkiye şamp yıldızlar 2.lik
  • 2009 Kasdav 1. dans maratonu liseler arası show dans şampiyonası 2.lik
  • (Kültür koleji)
  • 2008 Belçika Open salsa cup 1.lik (IDSF)
  • 2008 Salsa world cup 2008 open 1.lik,3.lük,7.lik
  • 2008 Marmara bölgesi gençler grup show şampiyonası 1.lik (kültür k.) (TDSF)
  • 2008 Marmara bölgesi yetişkinler bayan hip hop şampiyonası 1.lik (TDSF)
  • 2008 Marmara bölgesi salsa şampiyonası 1.lik (TDSF)
  • 2008 Marmara bölgesi hip hop şampiyonası Cuple 1.lik (TDSF)
  • 2008 Marmara bölgesi gençler hip hop şampiyonası 1.lik (TDSF)
  • 2008 8.Antwerp stars cup salsa champ 1.lik(Belçika)
  • 2007 1.Turkiye salsa şampiyonası 1.lik,2.lik (A klas)(TDSF)
  • 2007 4.salsa cumhuriyet kupasi Bachata 2.lik,4.,7.
  • 2007 4.salsa cumhuriyet kupasi salsa on1 1.lik,2.lik-8.,9.,10.
  • 2007 4.salsa cumhuriyet kupasi salsa on2 1.lik
  • 2007 4. salsa cumhuriyet kupası Juniors salsa 1.lik
  • 2007 4.salsa cumhuriyet kupasi Seniors salsa 3.lük
  • 2007 TDSF Show salsa kategorisi 1.lik
  • 2007 TDSF salsa klasman yarışması A klas 1.lik,4.lük
  • 2007 Bak kim dans ediyor yarışması Show tv 1 . lik 3.lük
  • 2007 Kasdav liseler arası show dans şampiyonası 1.lik (Kültür koleji)
  • 2007 Murphy’s salsa cup Profesyonel 2.lik,4.lük,5.lik
  • 2007 Bursa kupası Profesyonel 2.lik
  • 2007 İzmir salsa cup show salsa Grup 4.lük
  • 2006 Benimle Dans Edermisin kanal D, Büyük final 1.lik
  • 2006 3.Cumhuriyet salsa kupası Juniors salsa 1.lik,3.lük,4.lük
  • 2006 3.Cumhuriyet salsa kupası Seniors salsa 1.lik,3.lük
  • 2006 3.Cumhuriyet salsa kupası show salsa grup 2.lik,3.lük
  • 2006 Türkiye Bodrum kupası profesyonel 1.lik
  • 2006 Murphy’s salsa cup (ist elemeleri)1.lik,2.lik,3.lük
  • 2006 Murphy’s salsa cup (final) 3.lük
  • 2006 Murphy’s Profesyonel cup 2.lik
  • 2005 2.Cumhuriyet salsa kupası Amatör salsa çiftler 5.lik
  • 2005 2.Cumhuriyet salsa kupası Show salsa çiftler 1.lik
  • 2005 2.Cumhuriyet salsa kupası Profesyonel 2 .lik
  • 2005 2.Cumhuriyet salsa kupası Show salsa grup 2 .lik,4.lük,5.lik
  • 2005 Antalya show salsa şampiyonası 1.lik,3.lük
  • 2005 Maltepe ünv.liseler arası dans şampiyonası 1.lik (Kültür koleji)
  • 2005 Kasdav liseler arası show dans şampiyonası 1.lik (Kültür koleji)
  • 2005 Avrupa Salsa Team şampiyonası UK. 3.lük(salsa de locos)
  • 2004 1.Salsalogy kupası 1.lik,2.lik,6.lık
  • 2004 Avrupa salsa şampiyonası 2.lik(Almanya)
  • 2004 1.Cumhuriyet salsa kupası (Amatör) 1.lik
  • 2004 1.Cumhuriyet salsa kupası (Y.Prof) 1.lik,2.lik,4.lük,6.lık,7.lik,8.lik,9.luk.
  • 2004 1.Cumhuriyet salsa kupası (Show salsa) 1.lik,2.lik,3.lük
  • 2004 2.MTV shakedown (finalistleri)
  • 2004 1.Salsa kongres Salsa şampiyonası 1.lik 2. lik,4. lük,5.lik,7. lik
  • 2004 2.Murphy’s salsa cup Büyük final 1.lik,2.lik,3lük,4.lük
  • 2004 2.Murphy’s salsa cup istanbul şampiyonası 1.lik,2.lik,3lük,4.lük,6.lık
  • 2004 Liseler arası Show Dans şampiyonası Kasdav 1.lik (Kültür koleji)
  • 2003 Avrupa Salsa şampiyonası İsviçre 10.luk & 15. lik
  • 2003 Küçükler arası Türkiye R&B hip hop Şampiyonası 2.lik (Kanal D Cheetos)
  • 2003 MTV Shakedown Avrupa R&B hip hop Şampiyonası 5.lik Portekiz
  • 2003 MTV Shakedown Türkiye R&B hip hop Şampiyonası 1.lik
  • 2003 1. Murphy’s salsa cup Şampiyonası 1.lik ve 4.lük
  • 2003 Türkiye Ulusal Show Salsa Şampiyonası 1.lik 2.lik 3.lük(Türkiye Jimnastik
  • Federasyonu)
  • 2003 Türkiye Salsa Ulusal Şampiyonu 1.lik (Türkiye Jimnastik Federasyonu)
  • 2003 Türkiye Salsa Ulusal Şampiyonu 2.lik (Türkiye Jimnastik Federasyonu)
  • 2003 Türkiye Ulusal Salsa Şampiyonası 3.lük (Big Salsa Group Org.)
  • 2003 Türkiye Ulusal Salsa Şampiyonası 5.lik (Big Salsa Group Organizasyonu)
  • 2003 Türkiye Casino de Rueda Ulusal Şampiyonu 1.lik (Türkiye Jimnastik Federasyonu)
  • 2002 Liseler arası Pop Dans Şampiyonası 1.lik (Erenköy Kız Lisesi)
  • Murphy’s dance bar (İstanbul,Ankara,Antalya),Kadıköy gençlik Merkezi (KGM),
  • Seans dans ve sporMerkezi (Antalya),DanceArts (İzmir),Dance’n sports (İzmir)
  • Kültür koleji (İstanbul)Aytunç Bentürk Dans Akademi (İstanbul),Koç ünv.
  • Latintr Antalya,Yelda sanat (Mersin),Adana Dans Akademi (Adana)
  • Müjdat Gezen Sanat Merkezi ( İzmir MS M & ABDA)
  • Aytunç Bentürk Dans Akademi (İzmir)
  • Benimle dans eder misin? Show tv (Eğitmen ve koreograf)
  • Benimle dans eder misin? Kanal D (Eğitmen ve koreograf)
  • Benimle dans eder misin? Fox tv (Eğitmen ve koreograf)
  • Benimle dans eder misin? ATV (Eğitmen ve koreograf)
  • Bak kim dans ediyor Show tv (Eğitmen , koreograf ve jüri)
  • İlk Dans Star TV (evlilik dansı) (Eğitmen , koreograf ve jüri)
  • Benzemez kimse sana star tv (Eğitmen ve koreograf 1.2.3. sezon)
  • Türkiye’nin 2. Dönem ilk dansçılarından
  • Türkiye’nin ilk dans grubunun dansçısı
  • İlk hip hop Türkiye şampiyonu
  • Türkiye’ de kurulan ilk Dance & Vocal grubu (Birkaç iyi adam )
  • Türkiye’ de ilk single çıkartan grup
  • En çok canlı yayın konuğu ve en çok reyting rekoru
  • Sadece iki şarkı ile en çok sahnede kalma (1:10 dk)
  • Yine Türkiye de bir ilk Çıtır Kızlar grubu ile ortak albüm
  • İlk Türkiye salsa şampiyonu (2001)
  • İlk salsa dansını Türkiye’ye yayan ve tanıtan
  • Salsa dansında Türkiye’nin adını dünyaya duyuran (2002 – 2003)
  • Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa salsa şampiyonu (2004)
  • Türkiye’nin ilk ve tek salsa Dünya kupası şampiyonu (2004)
  • Türkiye’nin ilk ve tek Dünya salsa şampiyonu ( 2005 )
  • Türkiye’nin ilk büyük dans okulu sahibi
  • Türkiye’nin ilk ve tek iso 9001 belgeli dans okulu sahibi
  • Türkiye’nin en çok öğrenci yetiştiren dans okulu sahibi
  • Türkiye’nin en çok şampiyon yetiştiren hocası
  • Türkiye’nin en fazla eğitmen yetiştiren hocası
  • İlk Türkiye dans sporları federasyonu kurucu üyesi
  • İlk federasyon salsa dansı eğitmenlik ve antrönörlük müfredatı yazarı
  • İlk salsa yarışmaları hakem kuralları yazarı
  • İlk konsept salsa geceleri yapanlardan(Maske, şapka, renk, kostüm v.b….)
  • İlk en uzun soluklu salsa gecesi sahibi (2001-2011 Murphy’s )
  • Türkiye’nin ve dünyanın her köşesini dolaşıp dansın tanıtımını yapan tek eğitmeni
  • Turkiye’nin En çok Show yapan ve yarışmaya katılan dansçısı
  • Turkıyenın ilk kendinsinden sonra dünya salsa kupası sahibinin eğitmeni
  • Türkiye’nin en iyi dans eğitmeni ödülü sahibi (Marmara Eğitim Kurumları)
  • Türkiye’nin en iyi dans okulu ödülü (Marmara Eğitim Kurumları)
  • Türkiye’nin ilk salsa Milli Takım Antrenörü