Sosyal Halk Oyunları Potpori Sınıfı Başlıyor!

Ana Sayfa/Haberler/Sosyal Halk Oyunları Potpori Sınıfı Başlıyor!

Sosyal Halk Oyunları Potpori Sınıfı Başlıyor!

Sosyal Halk Oyunları Potpori sınıfımız başlıyor !!!!
Düğünlerde, nişanlarda, kınalarda, davetlerde kendi müziklerimiz çaldığında artık rahatlıkla dans edebileceksiniz, Halk oyunları konusunda uzman Konservatuar mezunu eğitmenlerimiz Serap Gülcü ve Pelin Şendil eşliğinde Cuma akşamları 19:30- 20:30 saatleri arasında başlıyor.
 
Sosyal halk oyunları potpori sınıfı güncel ve çok kullanılan örn; düğünlerde, eğlencelerde, toplantılarda çalan müziklerin yöresel oyunlarını kapsar, hızlandırılmış olarak çok fazla özüne inmeden Horon, Harmandalı, Halay, Misket, Damat Halayı, Roman Havası, Kolbastı gibi dans ve oyunları öğretir.
 
Derslerden sonra kendinizi çok iyi hissedeceğinize emin olabilirsiniz ayrıca oldukça yüksek kalori yakımı sayesinde vucudunuz her zamankinden daha sağlıklı olacak
.
Sosyal Halk oyunları özel bir sınıftır 3 aylık kayıt alınmaktadır .
 
 
derslerimiz haftada 1 gün 1 saat ayda toplam 4 saati içermektedir ve 4 dersi kapsamaktadır .
 
Halk oyunları; diğer sanat dallarından farklı olarak, ait olduğu toplumun orijinal karakterlerini taşıyan, fertlerin müşterek duygu düşünce ve davranışlarını sergileyen, başkasına göre yalnızca güzel, ama kendi içinde ilgilenen kişinin dünyasını aydınlatma özelliğine sahip bir kültürel kimliktir.
 
Halk oyunları içinde barındırdığı kardeşlik duygusu, melodi, ritm ve hareket yapısı ile bireyin bedensel ve ruhsal gelişiminde önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Birlikte oynamanın avantajı ile kişiye kaynaşmayı, beraber hareket etmeyi, paylaşmayı ve kendini ifade etmeyi öğreten Halk Oyunlarının bu özelliklerinden yola çıkarak, uygulanacak etkinliklerle Türkiye insanının bireysel gelişiminin yanı sıra toplumsal gelişiminin de sağlanmasına katkıda bulunmaktır.
 
Detaylı bilgi için
TC MEB
Özel Aytunç Bentürk Dans ve Müzik Akademi
Tel: 0216 5453516 -17-18
Mobil : +90 (554) 499 58 08
www.abda.com.tr
info@abda.com.tr
İns: abdadancers
#aytuncbenturkdanceacademy #abdadancers #dans #horon #harmandalı #zeybek #damathalayı #Ankaramisket #romanhavası
By | 2018-09-18T03:27:03+00:00 Eylül 18th, 2018|Haberler|Yorum yok

About the Author: