Çocuklar İçin Dans

Ana Sayfa/Dersler/Çocuklar İçin Dans
Çocuklar İçin Dans 2017-07-01T13:03:45+00:00

Çocuk Dans , Bale Sınıfları

Çocuklarımız , hayatta en değer verdiğimiz varlıklarımızdır.

Sizde, Çocuğunuzun, fiziksel, ruhsal sosyal gelişiminde önemli rol oynayan dünyanın en güzel sanat ve spor aktivitelerinden olan Bale ve Dans ile tanıştırıp uzman kadromuzun yardımıyla onun gelecekte kendine güveni olan, yere sağlam basan, sosyal ve sportif bir birey haline gelmesi için destek olun.

Çocuklarımız İçin Neden Bale Ve Dans ?

Bale Sanatı; dansı, mimik, müzik, duygu ve dekor ile birleştiren görsel bir sahne-sanat dalıdır..

Bale eğitimi çocuklara erken yaşta zerafet, düzgün duruş kazandırmakla beraber müzik ve koreografinin birleşimiyle bedenini buna uygun kullanmayı öğreten, koordinasyon ve yaratıcılığı geliştiren disiplinli bir eğitimdir.

Çocukluktan itibaren müzik ve dansla yakınlık kurmalarını sağlamak, öncelikle kendi bedenini tanımasına dengeli olarak kullanmasına yardımcı olmak, zarif, esnek ve bu süreçte oluşan iç disiplinle birlikte sosyal bir birey haline getirmek , grup içerisinde kendini ifade eden zihnen ve bedenen geleceğe güvenle bakan sağlam adımlarla yürüyen her zaman genç ve dinamik kalmalarını sağlamak için Bale Sanatı en önemli etkendir .

 

Hedeflerimiz

 • Korkaklık duygusundan uzaklaştırma
 • Tüm yaşam içinde fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak
 • Vücud tutuşu ve sıkılığı kazandırmak
 • El ve göz koordinasyonunu geliştirmek
 • Başkalarıyla paylaşma ve birlikte öğrenmesine yardımcı olup sosyalleşmesini sağlamak.
 • Kurallara saygı göstermeyi,yenilgiyi ve başarıyı öğretmek
 • Dikkat etme,düşünceyi bir arada toplama,yaratıcılık ve hayal gücünü kullanma yeteneğini geliştirmek.

 

Bale Programımız

 • Klasik Bale Hazırlık Ve Hobi Sınıfı
  Bale hazırlık ve hobi sınıfları : 4-6 yaş arası öğrenciler için teknik sınıflara hazırlık olması amacı ile tasarlanmış bir programdır Haftada 1 gün 1 saattir.
 • Klasik Bale Teknik M.E.B Sertifika Programı
  Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika ve müfredat programı uygulanmaktadır. 7 yaş ve üstü öğrenciler için geçerli bir programdır, 2 yıl hazırlık 8 yıl teknik eğitimlerini tamamlayan klasik bale öğrencileri, DÜNYANIN HER YERİNDE GEÇERLİ M.E.B onaylı diplomalarını almaya hak kazanırlar. Diplomalarını alan öğrenciler BALE EĞİTMENLİĞİ YAPMA VE BALE OKULU KURMA YETKİSİNE SAHİP OLURLAR . Derslerimiz haftada 1 gün 2 saat veya haftada 2 gün 1 er saattir.