Hip Hop ve Free Style Danslar

Ana Sayfa/Dersler/Hip Hop ve Free Style Danslar
Hip Hop ve Free Style Danslar 2017-07-01T13:03:45+00:00

Hip Hop

hip-hop

Hip hop dansının müziği rap ağırlıklıdır. Rap müzik de yine 1970′li yıllarda New York gettolarında doğmuş, sözsel ağırlığı fazla olan bir müzik türüdür. Rap, kelime anlamı olarak “sert eleştiri” demektir. Gerek hip hop dansı, gerek rap müzik bir eleştirinin, isyanın yoğın ifadesi olarak doğmuş, bu tarz duyguların en etkili sergilenme şeklini teşkil etmişlerdir. Zaman içinde hip hop dansı da, rap müzik de tüm dünyaca kabul edilmişler, her kesimce benimsenmiş ve sevilmişlerdir.Hip Hop Dansı Aytunç Bentürk Dance Academy’de bir çok ünlüye kareograflık yapan ve kliplerde oynama şansını da sunan özel ve ünlü eğitmenlerce icra edilir.

Break Dance

Break dance hip hop kültürünün alt başlığı olarak bilinen bir sokak dansıdır. Break dans yapan kızlara “b-girl”, erkeklere ise “b-boy” adı verilir. Akrobatik yer hareketlerini müziğin içindeki uyum ile icra ederek ortaya müthiş bir görsel şölen çıkar, Break Dance  Aytunç Bentürk Dance Academy’de bir çok ünlüye kareograflık yapan ve kliplerde oynama şansını da sunan özel ve ünlü eğitmenlerce icra edilir..

breakdance

Electric Boogie

electric-boogie

1980 lerin disko-techno ortamlarının unutulmayan hareketlerini barındıran dans türüdür. Bir iki veya daha çok kişi ile kolların birbiriyle senkronize olarak dalgalandırılması şeklinde yapılır.

Street Jazz

Klasik bale temelli bir dans türüdür. Genellikle Broadway müzikallerinde görülür. Aytunç Bentürk Dance Academy’de bir çok ünlüye kareograflık yapan ve kliplerde oynama şansını da sunan özel ve ünlü eğitmenlerce street jazz, klasik jazz, Broadway jazz türlerinde eğitim verilmektedir. Jazz dansla bedeniniz estetik kazanırken, farklı müzik türlerinde doğaçlama dans etme yeteneğiniz de gelişir.

street-jazz

Tap dansı

tap-dans

Ayak uçları ve topukların yere vurularak yapıldığı bir dans türüdür.İlk kez 19. yüzyılda ABD’de ortaya çıkmış ve daha sonra tüm dünyaya yayılmıştır. Dansçılar, bu dansa özel ayakkabılar giyerler. Bu ayakkabıların ucunda ve topuğunda yere vurulduğunda ses çıkaran metal parçalar bulunur. Dans adını yere vurma sırasında çıkan “tap” sesinden alır.