Standart Salon Dansları

Ana Sayfa/Dersler/Standart Salon Dansları
Standart Salon Dansları 2017-07-01T13:03:46+00:00

Viyana Valsi

vals

Vals 19’uncu yüzyılda Viyana’da popüler olmaya başlamış ve buradan bütün dünyaya yayılmıştır. Dansların kralı olan Vals, farklı ülkelerde farklı kültürel karakterler edinmiştir. Dolayısıyla, İngiliz Valsi (English Waltz), Macar Valsi (Hungarian Waltz) ve Vals Mazurka (Waltz Mazurka) isminde farklı çeşitleri ortaya çıkmıştır. uçarcasına ve yerde kayarcasına yapılan dönüşler  Valsin uzun süreli popülerlik kazanmasıyla daha farklı çeşitleri oluşması engellenememiştir.

Slow Vals

1920’lerde Vals’in müzikal formu gelişmiş ve yeni formları ortaya çıkmıştır: Boston Valsi (Boston Waltz) ve Slow Waltz. Bu danslar, günümüz dans yarışmalarında sergilenen modern valsin temelidir.

slow-vals

Tango

tango

Latin Amerikan Dans sporu formu Arjantin Tangodan farklı olarak, Anî duruşlar ve beklenmeyen dönüşleriyle ünlü olan Tango dansıdır 1930’lardaki ruhu korunarak uzman eğitmenler tarafındna öğretilir.

Foxtrot

Güçlü bir denge ve her harekette sabit bir kontrol gerektirdiğinden zor bir dans olarak kabul edilir. Slow Foxtrot’un  hakettiği güzellikte yapılması için, çiftlerin özellikle de bayan dansçının düzenli bir eğitim alması şarttır.

foxtrot

QuickStep

quickstep

Quickstep, dönüşler ve zıplamalar içeren hareketli ve neşeli bir danstır. Üç farklı yaş grubu için değişik tipleri gelişmiştir: genç dansçılar için oldukça neşeli ve hareketli olan QuickStep dans türü Aytunç Bentürk Dance Academy’de alanında uzman eğitmenler tarafından öğretilmektedir.