David Zepeda Ayala

Ana Sayfa/Eğitmenler/David Zepeda Ayala
David Zepeda Ayala 2017-07-01T13:03:45+00:00
David Zepeda Ayala
David Zepeda AyalaChampion

Kimdir?

David Zepeda Latin danslarının erbabı niteliğine ulaşmış, 2013 Dünya Salsa Zirvesi ve 2011, 2012, 2013 ve 2014 Dünya Latin Dans Kupaları’nda 6 kez yenilmezlik özelliğiyle Salsa On2 kategorisinde Dünya Şampiyonu olmuş, profesyonel bir dansçıdır.

Meksika’nın Puebla şehrinde doğup büyüyen David, müzik ve dans aşkıyla büyümüştür. Damarlarında akan ritm ile dansı kendine meslek olarak seçmiş ve kendini olabildiğince çok sayıda dans türünde ileri taşımaya adamıştır. Breakdance, Bale, Modern, Jazz, Latin ritmleri, Akrobasi, Afrika ritmleri ve Hip Hop bu danslar arasındadır.

Dans kariyeri, ünlü koreografların yönetiminde Meksika’nın en iyi mekanlarında dansçı olarak başrolü kapmasıyla başlamıştır. Daha sonra ise David, Salsa dansını keşfetmiştir. Salsanın zengin tarihi ve tutkulu yönüne aşık oluvermiştir. Halen kendi ülkesinin önemli mekanlarında büyük bir dansçı iken, David tecrübesini daha da genişletmeye karar vererek beceri ve ustalığını çeşitli dans okullarında çalışarak göstermiştir. Kanada’nın “Mambo Productions” Dans Okulu’na misafir eğitmen ve koreograf olarak girdiğinde, kariyerini uluslar arası bir platforma taşıyabilmiştir.

Onun dansa olan yaklaşımında alışılagelmişlikten uzak bir eşsizlik mevcuttur. Bir koreograf olarak, anavatanı olan Meksika’daki çeşitli club ve mekanlarda tarzını müzikal ve şovlarda göstermiştir. David’in salsa eğitiminde Billy ve Katie, Tito ve Tamara, John Narvaez, Jayson Molina, Fernando Sosa, Eddie Torres, Lucho Giraldes, Gerardo Ramirez ve daha pek çok ünlü salsa antrenörüyle özel ders geçmişi bulunmaktadır.

Bilgi ve becerilerini Türk dans severlerle paylaşmak ve Türkiye’deki dansı ilerletmek amacı ile Dans kariyerine Nisan 2015 den itibaren kısa bir süreliğine Aytunç Bentürk Dance Academy’de devam edecektir.