Saffet Demir

Ana Sayfa/Eğitmenler/Saffet Demir
Saffet Demir 2017-07-01T13:03:45+00:00
Saffet Demir
Saffet DemirWing Tsun
1976 yılında İstanbul’da doğdu. Dövüş sanatlarına, ufak yaşlarda taekwondo ile başladı. 2 yıl Taekwondo eğitimi aldıktan sonra, kısa bir süre Full Contact ve Shaolin Kung Fu çalıştı. Wing Tsun’a olan hayranlığı, Sifu Mustafa Şahinle tanışmasına sebep oldu. 1991 yılında Sifu Mustafa Şahin’in yanında Bayrampaşa Wing Tsun Akademisi’nde Wing Tsun & Escrima çalışmalarına başladı. 1993 yılında Bayrampaşa Wing Tsun Akademisi’ni çalıştırma görevine Sifu Mustafa Şahin tarafından getirildi. Sigung Salih Avcı Türkiye şef antrenörü olduktan sonra, tüm seminerlerine ve özel çalışmalarına katılarak bilgi ve becerilerini arttırdı. 1998 yılında Türkiye Wing Tsun tarihinde ilk 1. tekniker derecesini alan iki kişiden biri oldu. 4. tekniker derecesi sahibi olarak  Sigung Avcı’nın Türkiye’de çeşitli illerde verdikleri seminerlerde asistanlığını yaptı ve halen yapmaktadır. 1995 yılında “Türkiye’de En İyi Asistan” ödülüne layık görülerek 1996 yılında Üsküdar’da grup kurarak çalışmalarını Anadolu yakasında sürdürmeye başladı. 1998 yılında Aytunç Bentürk ile tanışarak çalışmalarını, Aytunç Bentürk Dance Academy’de sürdürmeye karar verdi.  26 Aralık 2010 tarihinde Sifu unvanı alan Saffet Demir;2013 yılında( daı sıfu)buyuk sıfu unvanına yukseltılmıstır 24 yıllık Wing Tsun, 22 yıllık eğitmen tecrübesi ile Sigung Avcı denetiminde çalışmalarını sürdürmektedir.

Öne Çıkanlar

Avcı Sistem,  Avcı Wing Tsun ve Avcı Escrima’nın bir sentezi olarak kolluk kuvvetlerinin taktik ihtiyaçları için Sigung Salih AVCI’nın özel birimlerle 20 yılı aşkın çalışmaları neticesinde geliştirilmiş bir eğitim sistemidir.

Avcı Wing Tsun ve Avcı Escrima, WTEO Organizasyonu bünyesinde öğretilmekte olan iki savunma sanatıdır. Avcı Sistem ise bu iki savunma sanatı temelinde özellikle kolluk kuvvetlerinin (özel güvenlik, asayiş polisi, çevik kuvvet, gardiyan, gümrük muhafaza, özel kuvvet ve özel tim, v.b.) taktik ihtiyaçları için geliştirilmiştir.
Örneğin, hiçbir sivil öğrenci bir suçlunun otomobilden nasıl çıkartılacağını öğrenmezken bu teknikler organize suçlarla mücadele veya özel harekat polisleri için önemlidir. Sıradan bir WTEO okulunda kelepçeli mahkumun nasıl taşınacağı öğretilmezken bu uygulamalar gardiyanlar için oldukça önemlidir. Veya bir Avcı WT öğrencisi teçhizat güvenliğine ilişkin ders almazken bu teknikler kolluk görevlileri için son derece mühimdir. Herkes Avcı Wing Tsun veya Avcı Escrima öğrenebilir, fakat Avcı Sistem sadece ilgili kolluk kuvvetlerine öğretilmektedir.

Dersler Wing Tsun ve Escrima formasyonu birlikte yer almaktadır. Her ders ilk yarım saat Escrima ve devamında 1 saat 15 dk Wing Tsun dersi yapılmaktadır. Ortalama her üç ay’da bir öğrenci seminer(sınav)’ları ile derece almak mümkün olabilmektedir. Sistem içerisinde 12 öğrenci 5 Tekniker (usta) derecesi bulunmaktadır.