BALE

Çocuğunuz İçin En Doğru Başlangıç

Klasik Bale; en sade tanımıyla, sessiz ve güzel sanatlardan biridir. Bale sanatı aynı zamanda bir spor dalıdır da... Yani bir Bale sanatçısı, her iki özelliği de üzerinde taşımaktadır; “Spor ve Sanat”. Bu iki dal bir bedende birleşmekte ve muhteşem bir sanat dalını, Baleyi meydana getirmektedir. İtalyan dilinde “ballo” ya da “balletto” dans demektir. Bale kelimesi bu kelimelerden türetilmiştir. Halen de popülerliğini korumaktadır. Dansların en temeli olarak düşünülmektedir. Küçük bir çocuğun ilk olarak alması gereken eğitim temel Bale eğitimidir.Dünya üzerinde yapılan en eski danslardan biri olan Bale, estetik ve zarafeti ile herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Özellikle çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine olan büyük katkısı yadsınamaz. Bale ile bedenini tanıyan, koordinasyonu gelişen, dikkati ve odağı tam, esnek ve kondisyon olarak eğitilmiş, kendine güvenli, bir insan portresi ortaya çıkmaktadır. 
 
NEDEN BALE KURSU? BALE’NİN ÇOCUKLARA YARARLARI NELERDİR?
Bale eğitimi sayesinde çocuklarınızın ruhsal ve fiziksel gelişimleri desteklenecektir. Çocuklarımızın daha mutlu, özgüvenli ve hayatta başarılı bireyler olmasına Balenin katkısı çok büyüktür. Çocuğumu neden Bale kursuna göndermeliyim? Bale’nin çocuklara yararları nelerdir? Kısaca maddelendirirsek;
 

 • Çocukların bedenlerini, sınırlarını fark etmeleri, keşfetmeleri
 • Çocukların iskelet ve omurilik yapısının gelişimine olan katkısı
 • Çocukların sağlıklı büyümelerine olan katkısı
 • Çocuklara esneklik ve güç kazandırması
 • Çocukların kendilerini ifade yeteneklerinin gelişimine katkısı
 • Çocukların müzik bilgisi ve müzik kulaklarının gelişimine katkısı
 • Çocukların özgüvenlerine katkısı
 • Çocuklara ekip çalışmasını öğretmesi
 • Çocukların sorumluluk alabilme özellikleri geliştirmesi
 • Çocuklara yaratıcılık kazandırması
 • Çocuklara doğru ve sağlıklı beslenmeyi alıştırması
 • Çocuklara bakış açısı ve sanatsal vizyon kazandırması
 • Çocuklara sahne deneyimi kazandırması
 
Bale, çocuklarımızın hayatına tümüyle etki eden, onların sanata karşı sevgi ve saygı ile dolu olmasını sağlayan bireyler yetiştirir.
 
BALE NASIL YAPILIR?
Diğer danslara kıyasla kurallara en bağlı dans türü Bale’dir. Tam bir disiplinler bütünüdür diyebiliriz. Bale kursları genellikle 3, 4, 5 ve 6 yaş grubu eğitimleri ile çocukları Baleye temel oluşturacak şekilde hazırlar. Devamında klasik Bale eğitimi ile çocuklar Bale sanatının içinde yetiştirilirler. Çocuklara algı ve müzik bilgileri konusunda eğitimler verilir. Buradaki amaç çocukların müzik kulaklarının gelişimi ve dansı sevmeleridir.
Yıllar boyu sürecek olan Bale kursu eğitimlerinde; Bale Tarihi, Stretching ve Kondisyon, Jimnastik, Anatomi ve Kinesiyoloji, Point, Mimik, Ritmik, Modern Dans, Solfej, Jazz Dance, Karakter Dansları, Pas de Deux, Drama ve Doğaçlama konuları işlenmektedir. Ekip uyumu ve çalışması ile koreografi bilgileri kazanmaları sağlanır.
 
ÇOCUKLAR BALEYE KAÇ YAŞINDA BAŞLAMALILAR?
Aileler çocuklarını Bale kursuna göndermek istediklerinde, Baleye kaç yaşında başlamak gerektiğini doğal olarak merak ediyorlar. Bale için ideal olan, hazırlık için 3-4 yaş, ilk adımlar için de 5-6 yaş aralığıdır. Çocuklar, 2 sene boyunca kendilerini ve Baleyi tanıyıp, motor becerilerini geliştirdikten sonra Baleye başlamaları en doğrusudur.
Ancak Bale kursları daha büyük çocuklara da eğitim vermektedir. Daha erken yaşlarda başlayamayan çocuklar 7-11 yaş aralığında da Baleye başlayabilirler. Tabii ki daha erken yaşlarda başlamak çocuk için çok daha avantajlı bir durumdur.

BALE KURSU ÜCRETLERİ
Özel ders ya da grup eğitimi şeklinde olup olmamasına,
Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
Eğitimin süresine,
Sunulan imkanlara,
Haftalık ders sayısına ve eğitim programına göre şekillenmektedir.
Bale kursu fiyatları daha doğrusu dans kursu fiyatları genel olarak lüksmüş ve pahalıymış gibi gözükse de Bale dersleri aslında oldukça uygun ders ücretlerine sahiptir. Ancak yine de eğitim alırken ilk baktığınız kriter kurs fiyatı olmamalı. Dans kursunun kalitesi, yeri, salonların hijyenik olması, eğitmenlerin profesyonelliği, sınıfların rahatlığı ve kurs imkanlarının genişliği dikkat etmeniz gereken konular olmalıdır.
 
Aytunç Bentürk Dans Akademi İle Kaliteli ve Keyifli Bale Eğitimleri!

Aytunç Bentürk Dans Akademi olarak profesyonel ve deneyimli eğitmen kadromuz ile sizleri Bale kurslarımıza davet ediyoruz. Konforlu, dans için dizayn edilmiş salonlarımız, özel hazırlanmış ders programlarımız, dans gecelerimiz ve dans pratiklerimiz ile sosyal bir atmosfer sizleri bekliyor. İster grup dans eğitimleri ister özel dans eğitimleri alarak ayrıcalıklı Bale kurslarımız ile tanışın. Unutamayacağınız bir deneyim, dans ile dolu bir hayat sizleri bekliyor.

Bize Ulaşın : +90 (216) 545 35 16

ABDA Online Ön Kayıt Formu