TANGO

Aşkın ve Tutkunun Dansı

19. yüzyılın sonlarına doğru Arjantin’de temelleri atılan Tango, aşkın, romantizmin ve tutkunun dansıdır. Başka bir deyişle, Tango, insanoğlunun ümitlerinin, hayal kırıklarının, hayallerinin ve aşklarının dokunaklı bir şekilde gösterisidir. Tango dansı daha çok Arjantin Tango adıyla anılsa da bir çok farklı çeşitleri de mevcuttur. 
 
Eşli bir dans türü olan Tango dansında, partnerler yakın şekilde dururlar ve connection dediğimiz bağlantı, takip ve izlemeyi kullanırlar. Günümüzde en çok tercih edilen öğrenilmek istenen dans türlerinin başında gelmektedir.
 
Sizler de Tango dansını daha yakında tanımak ve öğrenmek istiyorsanız Aytunç Bentürk Dans Akademi’de Türkiye’nin en iyi tango eğitmenlerinden eğitimler alarak yeteneklerinizin farkına varıp iyi bir Tango dansçısı olabilirsiniz.  
 
Aytunç Bentürk Dans Akademi sizi, Tango dansının tutkusuna çağırıyor...

NEDEN TANGO KURSU?
Aşkı ve ayrılığı bir arada anlatabilen, romantik Tango dansı ile farklı bir dünyaya adım atacaksınız.

  • Tango ile dansı tutkuya dönüştürebilmek
  • Hayata bakış açınızı değiştirebilmek
  • Sosyal bir hobi edinmek
  • Profesyonel bir dansçı olabilmek
  • İyi hissetmek, mutlu olmak
  • Kendinizi ve yapabileceklerinizi görmek, keşfetmek
  • Dansı hayatınızın vazgeçilmez parçası ve tutkusu haline getirmek için haydi Tango kursuna!

TANGO DANSI NASIL YAPILIR?
Tutkulu aşkı konu alan Tango dansı genel olarak Arjantin Tango adıyla bilinse de farklı stilleri bulunmaktadır. Tango yapılırken çalan müziklerdeki temel Tango enstrümanı “Bandoneon”’dur. Dansın tutkulu ritimlerinin en önemli kaynağı budur.
Tango yapılırken en temel öğeler; doğaçlama ve duygu aktarımıdır. Farklı Tango stilleri olsa da her bir stilin adımları birbirine benzerlik gösterir. Çift olarak temel adımların öğretilmesi ile eğitimlere başlanır. Temel kombinasyon yapıları ve şekilleri, duruş teknikleri ve vücut kullanımı temel seviye eğitimlerin ana konularıdır.
Kadın dansçının daha ön planda olduğu Tango dansında akıcı müziklerle birlikte 2/4, 3/4 ve 4/4’lük belirgin ve sert ritimlerde eşli olarak sergilenir. Belli standart kuralları olmayan Tango dansını doğaçlama yeteneği olan herkes öğrenebilir.
Tango ile hayatınıza yeni bir renk, tutku ve hikaye katmak isterseniz, Aytunç Bentürk Dans Akademi ailemize katılabilirsiniz.

TANGO DANSI STİLLERİ NELERDİR?
Tango kursları, genel olarak Arjantin Tango adı altında eğitimlerini verirler. Ancak Tango’nun farklı stilleri de mevcuttur. Doğaçlama bir dans olduğu için her çift kendine özgü bir stil bile ortaya çıkarabilmektedir. Tango stillerinin başlıcaları şunlardır:

  • Salon Tarzı: Adım ve dönüş çeşitliliği olan salon tarzında tutuşlar daha rahattır ve çiftlerin hareketlerinde kısıtlama olmamaktadır.
  • Show Tarzı: Fantezi adı verilen Show tarzı, hızlı ve keskin hareketlerin yer aldığı bir Tango türüdür.
  • Milonguero Tarzı: Bu Tango tarzında ayak hareketleri ağırdır ve basit hareketlerle gerçekleştirilir.

Bunlar dışında; Oriental, Nuevo, Canyengue, Liso, Orillero, Ballroom, Fin Tango gibi stiller de bulunur.
 
Temel Tango eğitimini aldıktan sonra diğer stilleri de öğrenmek ve kendinizi geliştirmek sizin kararınız.
 
TANGO KURSU SÜRESİ - PROGRAMI
Tango kursları genel olarak kurlar şeklinde ilerlemektedir. 2 – 3 aylık kurlar temel adımlar ve figürleri öğrenmek için yeterlidir. Ancak ilerletmek, daha teknik ve estetik dans edebilmek için en az 6 ay gibi bir süre devam etmek daha sağlıklı olacaktır. Profesyonel boyuta taşıyabilmek yani ileri seviye bir Tango dansçısı olmak için de 6 aydan çok daha fazla eğitim almanız gerekmektedir.
 
Türkiye’nin En İyi Dans Kursu listesinde en üstlerde olan Aytunç Bentürk Dans Akademi’de sizlere temel, orta ve ileri düzeylerde Tango eğitimleri vererek bu muhteşem dansı öğrenmenizi sağlıyoruz. Hem siz, hem de çocuklarınız için özel olarak hazırlanmış Tango kursu programlarımız hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.
 
TANGO KURSU ÜCRETLERİ
Özel ders ya da grup eğitimi şeklinde olup olmamasına,
Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
Eğitimin süresine,
Sunulan imkanlara,
Haftalık ders sayısına ve eğitim programına göre şekillenmektedir.
Tango kursu fiyatları daha doğrusu dans kursu fiyatları genel olarak lüksmüş ve pahalıymış gibi gözükse de Tango dersleri aslında oldukça uygun ders ücretlerine sahiptir. Ancak yine de eğitim alırken ilk baktığınız kriter kurs fiyatı olmamalı. Dans kursunun kalitesi, yeri, salonların hijyenik olması, eğitmenlerin profesyonelliği, sınıfların rahatlığı ve kurs imkanlarının genişliği dikkat etmeniz gereken konular olmalıdır.
 
Aytunç Bentürk Dans Akademi İle Kaliteli ve Keyifli Tango Eğitimleri!

Aytunç Bentürk Dans Akademi olarak profesyonel ve deneyimli eğitmen kadromuz ile sizleri Tango kurslarımıza davet ediyoruz. Konforlu, dans için dizayn edilmiş salonlarımız, özel hazırlanmış ders programlarımız, dans gecelerimiz ve dans pratiklerimiz ile sosyal bir atmosfer sizleri bekliyor. İster grup dans eğitimleri ister özel dans eğitimleri alarak ayrıcalıklı Tango kurslarımız ile tanışın. Unutamayacağınız bir deneyim, dans ile dolu bir hayat sizleri bekliyor.

Bize Ulaşın : +90 (216) 545 35 16

ABDA Online Ön Kayıt Formu