DÜĞÜN DANSI

En Özel Gününüzün En Özel Anı: Düğün Dansınız

Belki de hayatınızın en mutlu, en özel günü… Peki buna hazır mısınız? Düğün hazırlıkları ve düğün organizasyonu sürecinde emin olun birçok detay unutulabiliyor. Ama o düğündeki bazı özel anlar yıllar geçse de unutulmuyor. Bunların en başında gelen ise Düğün Dansınız. Peki siz de ilk dansınızla akıllarda kalmak istemez misiniz? Cevap evet ise, yapacağınız ilk şey, sizin için ve size özel hazırlanmış, sizi yansıtan danslarla hazırlanmış Düğün dansınızı unutulmaz kılacak dans kursunu aramak. 
35 yıllık dans tecrübesi ile Aytunç Bentürk Dans Akademi’de alanında uzman eğitmenler ile size özel bir düğün dansı gösterisi hazırlamak hiç de hayal değil.
Gelin siz de aşkınızı ve uyumunuzu ilk olarak dansınızla gösterin...

NEDEN DÜĞÜN DANSI DERSİ ALMALISINIZ? 
Düğün dansınız ile tüm davetlileri büyüleyebilirsiniz. Yetenekli olun ya da olmayın, size özel ve sizi yansıtan bir koreografi ile emin olun sahnede muhteşem gözükeceksiniz.
 

 • Davetlilere unutulmaz bir anı sunmak için
 • Kendiniz için unutulmaz bir an için
 • Mutluluğunuzu sergilemek için
 • Eğlenmek, mutlu olmak için
 • Aşkınızı ve uyumunuzu herkese göstermek için

HANGİ DÜĞÜN DANSINI SEÇMELİYİZ?
Düğün dansı dersi almaya karar verdiniz. Aklınızdaki soru: Hangi dansı öğrenmeliyim? Düğün dansı dersi için bu soruyu unutun. Siz sadece sizin için özel olan, sevdiğiniz ve dans etmek istediğiniz şarkıyı bize söyleyin. Biz size yardımcı olalım. Hangi dansın ya da dansların seçtiğiniz müziğe uygun olduğunu, gelinliğinizin izin verdiği rahatlık sınırlarında hangi dansları, hangi hareketleri yapılabileceğinizi size anlatalım. Burada amaç belli bir dans türünü seçmek ve yapmak değildir. Size özel, sizin şarkınızla, size uygun koreografiyi hazırlamaktır. Birçok dans türünden, temel adım ve figürler, pozlar kullanılabilir. Sizin için en güzelini seçmektir asıl olması gereken.
Ama genel olarak yavaş ve romantik bir müzik seçildiğinde aşağıdaki dans türlerinden biri ya da bir kaçının figürleri kullanılmaktadır.

 • Vals
 • Rumba
 • Tango
 • Slow Swing
 • Bachata
 • Buna ek olarak hareketli, eğlenceli bir dans istiyorsanız, aşağıdaki dans türleri önerilir ve kullanılabilir. 
 • Latin dansları, 
 • Rock N Roll Swing, 
 • Pop Dance / Hip Hop 
 • Eğer düğününüzde daha bizim kültürümüzden, halk danslarımızdan bir gösteri yapmak isterseniz de aşağıdaki halk oyunları kullanılabilir.
 • Zeybek
 • Çiftetelli
 • Horon dansları
 • Reyhani

DÜĞÜN DANSI NASIL YAPILIR?
Düğün dansı dersi almak isteyen çiftlerin ilk sorusu ‘Yapabilecek miyiz?’ olur. Bunun nedeni de büyük bölümünün daha önce bir dans deneyiminin olmamasıdır. Ayrıca sahnede bir sürü insan önünde bunu gerçekleştirecek olmaları da ayrı bir heyecan ve gerginlik yaratmaktadır. Ama Profesyonel Dans eğitmenleri bu konuda sadece dans eğitimi vererek değil, psikolojik olarak da o güne, o ana çiftleri hazırlamalıdırlar. Doğru kurum ve eğitmenler ile çalıştığınızda bu durum korkulu rüya olmaktan çıkacaktır. İlk dersinizin sonunda farkı görecek ve dans konusunda özgüveniniz yerine gelecektir. 
Düğün dansı profesyonel eğitmenimizin çiftle yaptığı ön görüşmede çiftin talepleri, çiftin enerjisi ve beklentisi doğrultusunda dersler planlanır. Hangi şarkı ile nasıl bir koreografi yapılacak hepsi ön görüşmede belli olur. Bu görüşme doğrultusunda kaç saat ders yapılması gerektiği de belli olacaktır. Her dersin sonunda çiftin kendi telefonlarıyla video kaydı alıp çifte vermek, kendilerini görmeleri, öğrendiklerini unutmamaları için ellerinde örnek olması açısından çok verimli olmaktadır. Ders saatlerinin haricinde de kuruma gelip salonlarımızda önceden yer ayırtıp prova yapabilirler. 
 
DÜĞÜN DANSI DERSİNE NE ZAMAN BAŞLAMAK GEREKİR?
Düğün dans dersi için düğün tarihinizde 3-4 ay öncesinde dans dersi için kurum aramasına başlayıp, ön görüşme ile planlamayı yapmak sağlıklı olacaktır. Kaç derslik bir plan yapıldıysa ona göre bir takvim belirlenecektir. Örneğin 4 derslik bir plan yapıldıysa, 1.5 ay öncesinde derslere başlamak yetecektir. Ancak 8 derslik bir plan yapıldıysa en 2.5 ay önceden başlamak sağlıklı olacaktır. 

DÜĞÜN DANS KURSU ÜCRETLERİ
Düğün dans dersleri özel ders olarak yapılmaktadır. Çifte, kuruma ve eğitmene uygun saatler önceden karşılıklı belirlenir ve takvim doğrultusunda dersler gerçekleşir.
Eğitimin süresine ve sunulan imkanlara bağlı olarak ücretler her kurumda değişmektedir.
Düğün dans kursu fiyatları daha doğrusu dans kursu fiyatları genel olarak lüksmüş ve pahalıymış gibi gözükse de Düğün Dans dersleri aslında oldukça uygun ders ücretlerine sahiptir. Ancak yine de eğitim alırken ilk baktığınız kriter kurs fiyatı olmamalı. Dans kursunun kalitesi, yeri, salonların hijyenik olması, eğitmenlerin profesyonelliği, sınıfların rahatlığı ve kurs imkanlarının genişliği dikkat etmeniz gereken konular olmalıdır.
 
Aytunç Bentürk Dans Akademi İle Kaliteli ve Keyifli Düğün Dansı Eğitimleri!

Aytunç Bentürk Dans Akademi olarak profesyonel ve deneyimli eğitmen kadromuz ile sizleri Düğün dansı kurslarımıza davet ediyoruz. Konforlu, dans için dizayn edilmiş salonlarımız, özel hazırlanmış ders programlarımız, dans gecelerimiz ve dans pratiklerimiz ile sosyal bir atmosfer sizleri bekliyor. Size özel Düğün dansı eğitimleri alarak ayrıcalıklı düğün dansı kurslarımız ile tanışın. Unutamayacağınız bir deneyim, dans ile dolu bir hayat sizleri bekliyor.

Bize Ulaşın : +90 (216) 545 35 16

ABDA Online Ön Kayıt Formu