STREET JAZZ

Bambaşka Bir İfade Biçimi

Street Jazz, klasik bale temelli bir dans türüdür; ancak balenin değişmez kurallarına tepki olarak doğmuştur. Jazz dance türü ile müzikallerde ve şovlarda sıklıkla karşılaşılabilmektedir. İyi bir Jazz dansçısı olabilmek içinse klasik baleyi iyi bilmek gerekir.

Street jazz dansının ortaya çıkış hikâyesi ise 1920’lere dayanmaktadır. Modern ve klasik bale sentezinden doğmuş olsa da çarliston, lindy hop, swing gibi dansları da bünyesinde barındırmaya başlamıştır. Hip hop, Funk, R&B veya Jazz danslarının hepsini içeren biraz akademik biraz da sokak dansından içinde barındıran yeni nesil bir dans türü olan Street Jazz ile doyasıya eğleneceksiniz!

NEDEN STREET JAZZ KURSU?
Dünyanın dört bir yanında seveni olan bu keyifli dansı öğrenmek, kendinizi ve yeteneklerinizi keşfetmek ve dansın özel dünyasına katılmak ister misiniz? Cevabınız evet ise Street Jazz Kursu tam da aradığınız şey!

  • Siyahilerin dans kültürünü yakından tanımak
  • Sosyal bir hobi edinmek
  • Profesyonel bir dansçı olmak
  • Sınırlarınızı zorlamak
  • Eğlenerek dans etmek
  • Dansa tutkun insanlarla aynı ortamı paylaşmak için haydi ne duruyorsunuz

STREET JAZZ KURSU SÜRESİ - PROGRAMI
Street Jazz kursları genel olarak kurlar şeklinde ilerlemektedir. 2 – 3 aylık kurlar, temel adımları ve figürleri öğrenmek için yeterlidir. Ancak ilerletmek, daha teknik ve estetik dans edebilmek için en az 6 ay gibi bir süre devam etmek daha sağlıklı olacaktır. Profesyonel boyuta taşıyabilmek yani ileri seviye bir Street Jazz dansçısı olmak için de 6 aydan çok daha fazla eğitim almanız gerekmektedir.

Türkiye’nin en iyi dans kursu listesinde en üstlerde olan Aytunç Bentürk Dans Akademi’de sizlere temel, orta ve ileri düzeylerde Street Jazz eğitimleri vererek bu muhteşem dansı öğrenmenizi sağlıyoruz. Hem siz, hem de çocuklarınız için özel olarak hazırlanmış Street Jazz kursu programlarımız hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

STREET JAZZ KURSU ÜCRETLERİ
Özel ders ya da grup eğitimi şeklinde olup olmamasına,
Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
Eğitimin süresine,
Sunulan imkanlara,
Haftalık ders sayısına ve eğitim programına göre şekillenmektedir.

Street Jazz kursu fiyatları daha doğrusu dans kursu fiyatları genel olarak lüksmüş ve pahalıymış gibi gözükse de Street Jazz dersleri aslında oldukça uygun ders ücretlerine sahiptir. Ancak yine de eğitim alırken ilk baktığınız kriteriniz kurs fiyatı olmamalı. Dans kursunun kalitesi, yeri, salonların hijyenik olması, eğitmenlerin profesyonelliği, sınıfların rahatlığı ve kurs imkanlarının genişliği dikkat etmeniz gereken konular olmalıdır.
 
Aytunç Bentürk Dans Akademi İle Kaliteli ve Keyifli Street Jazz Eğitimleri!

Aytunç Bentürk Dans Akademi olarak profesyonel ve deneyimli eğitmen kadromuz ile sizleri Street Jazz kurslarımıza davet ediyoruz. Konforlu, dans için dizayn edilmiş salonlarımız, özel hazırlanmış ders programlarımız, dans gecelerimiz ve dans pratiklerimiz ile sosyal bir atmosfer sizleri bekliyor. İster grup dans eğitimleri ister özel dans eğitimleri alarak ayrıcalıklı Street Jazz kurslarımız ile tanışın. Unutamayacağınız bir deneyim, dansla dolu bir hayat sizleri bekliyor.

Bize Ulaşın : +90 (216) 545 35 16

ABDA Online Ön Kayıt Formu