STANDART SALON DANSLARI

Geçmişten Günümüze Gelen Zerafet

VİYANA VALSİ
Vals 19’uncu yüzyılda Viyana’da popüler olmaya başlamış ve buradan bütün dünyaya yayılmıştır. Dansların kralı olan Vals, farklı ülkelerde farklı kültürel karakterler edinmiştir. Dolayısıyla, İngiliz Valsi (English Waltz), Macar Valsi (Hungarian Waltz) ve Vals Mazurka (Waltz Mazurka) isminde farklı çeşitleri ortaya çıkmıştır. Uçarcasına ve yerde kayarcasına yapılan dönüşler içeren Vals uzun süreli popülerlik kazanmış ve daha farklı çeşitleri oluşmuştur.

SLOW VALS
1920’lerde Vals’in müzikal formu gelişmiş ve yeni formları ortaya çıkmıştır: Boston Valsi (Boston Waltz) ve Slow Waltz. Bu danslar, günümüz dans yarışmalarında sergilenen modern valsin temelidir.
 
FOXTROT
Güçlü bir denge ve her harekette sabit bir kontrol gerektirdiğinden zor bir dans olarak kabul edilir. Slow Foxtrot’un hakettiği güzellikte yapılması için, çiftlerin özellikle de bayan dansçının düzenli bir eğitim alması şarttır.
 
QUICKSTEP
Quickstep, dönüşler ve zıplamalar içeren, hareketli ve neşeli bir danstır. Üç farklı yaş grubu için değişik tipleri gelişmiştir. Genç dansçılar için oldukça neşeli ve hareketli olan QuickStep dans türü Aytunç Bentürk Dans Akademi’de alanında uzman eğitmenler tarafından öğretilmektedir.

Bize Ulaşın : +90 (216) 545 35 16

ABDA Online Ön Kayıt Formu