ORYANTAL

Doğunun Dansı

Dünya tarihinin belki de en eski dansı: Oryantal. Sözlük karşılığı Doğu’nun Dansı demek olan Oryantal, Orta, Yakın Doğu ve Kuzey Afrika’ya özgü etnik bir dans türüdür. Eğlenceli ve hareketli gibi gözükse de eğlencenin yanında dramı da yansıtan akıcı bir dans türüdür. Günümüzde Oryantal stilleri; Mısır, Türk ve Lübnan olmak üzere üç temel başlıktadır ancak bunun yanında Amerikan hibrid stilleri mevcuttur. Kendine özgü makamları ve ritimler olan oryantal dansında insan vücudunun tüm kıvraklığı gözler önüne serilmektedir.Kıvrak ritimleri yaşayarak vücudunuzu daha iyi anlamak ve rahatlamak, aynı zamanda formda ve zinde kalmak ve de çok ama çok keyif almak, eğlenmek… Tüm bunlar için artık ne yapacağınızı biliyorsunuz.
Tüm çekiciliği ve estetiği ile Oryantal dansını rahat bir ortamda, akademik ve teknik bir sistemde kolayca öğrenecek, vücudunuzu yeniden tanıyacaksınız. Doğru bir eğitim ile vücut hakimiyetinizi arttıracak, dansınızla göz kamaştıracaksınız! Aytunç Bentürk Dans Akademi ile dans etmek artık çok kolay…
 
NEDEN ORYANTAL KURSU?
Oryantal Dansı, Ortadoğu’dan Asya’ya, Avrupa’dan Amerika’ya özellikle son yıllarda kadınların gözdesi olmuştur ve sizi de kıvrak ritimleriyle içine çekecektir.

  • Bedeninizin sınırlarını fark etmek, keşfetmek
  • Kültürünü daha yakından tanıyabilmek
  • Eğlenerek keyif alarak, kendiniz olarak dans edebilmek
  • Sosyalleşmek, bir hobi edinmek
  • Fit ve sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmak
  • Profesyonel bir dansçı olabilmek
  • İyi hissetmek, mutlu olmak

Gelin bu kıvrak, eğlenceli dansı bizimle öğrenin!

ORYANTAL DANSI NASIL YAPILIR?
Doğu kültürünün kendine has dansı diye bilinen Oryantal şu anda Avrupada ve Amerikada da ilgi görmekte ve “Belly dance” ismiyle oryantal kursları açılmaktadır. Kalça ve göbek hareketleri temeline dayanan Oryantal’in; Sharghi, Saiidi, Shaabi gibi temel stilleri vardır ve her bir stilin kendine özgü aksesuar ve hareketleri mevcuttur.
Oryantal kurslarında, el, kalça ve kol hareketlerinden oluşan figürlerden kıvrak stillere kadar geniş kapsamlı bir eğitim sistemi öğretilir. Oryantal eğitim sürecinde ilk olarak el ve ayak kullanımı ile başlanmalıdır. Devamında kalça ve bel hareketlerine geçilebilir. Her derste farklı müzikler kullanılarak vücut kullanımı ve ritme ayak uydurma temelli konular işlenmektedir. Temel eğitimi takiben kişinin yaratıcılığına bağlı olarak kendini geliştirmesi ve öğrendiklerini müziğe uyarlaması çok daha kolay olacaktır.
Oryantal ile hayatınıza kıvrak bir ritim katmak isterseniz Aytunç Bentürk Dans Akademi ailesine katılabilirsiniz.
 
ORYANTAL KURSU SÜRESİ - PROGRAMI
Oryantal kursları genel olarak kurlar şeklinde ilerlemektedir. 2 – 3 aylık kurlar temel adımlar ve figürleri öğrenmek için yeterlidir. Ancak ilerlemek ve daha teknik ve estetik dans edebilmek için en az 6 ay gibi bir süre devam etmek daha sağlıklı olacaktır. Dansınızı profesyonel boyuta taşıyabilmek yani ileri seviye bir Oryantal dansçısı olmak için de 6 aydan çok daha fazla eğitim almanız gerekmektedir.
 
Türkiye’nin En İyi Dans Kursu listesinde en üstlerde olan Aytunç Bentürk Dans Akademi’de sizlere temel, orta ve ileri düzeylerde Oryantal eğitimleri vererek bu muhteşem dansı öğrenmenizi sağlıyoruz. Hem siz, hem de çocuklarınız için özel olarak hazırlanmış Oryantal kursu programlarımız hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.
 
ORYANTAL KURSU ÜCRETLERİ
Özel ders ya da grup eğitimi şeklinde olup olmamasına,
Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
Eğitimin süresine,
Sunulan imkanlara,
Haftalık ders sayısına ve eğitim programına göre şekillenmektedir.
Oryantal kursu fiyatları daha doğrusu dans kursu fiyatları genel olarak lüksmüş ve pahalıymış gibi gözükse de Oryantal dersleri aslında oldukça uygun ders ücretlerine sahiptir. Ancak yine de eğitim alırken ilk baktığınız kriteriniz kurs fiyatı olmamalı. Dans kursunun kalitesi, yeri, salonların hijyenik olması, eğitmenlerin profesyonelliği, sınıfların rahatlığı ve kurs imkanlarının genişliği dikkat etmeniz gereken konular olmalıdır.
 
Aytunç Bentürk Dans Akademi İle Kaliteli ve Keyifli Oryantal Eğitimleri!

Aytunç Bentürk Dans Akademi olarak profesyonel ve deneyimli eğitmen kadromuz ile sizleri Oryantal kurslarımıza davet ediyoruz. Konforlu, dans için dizayn edilmiş salonlarımız, özel hazırlanmış ders programlarımız, dans gecelerimiz ve dans pratiklerimiz ile sosyal bir atmosfer sizleri bekliyor. İster grup dans eğitimleri ister özel dans eğitimleri alarak ayrıcalıklı oryantal kurslarımız ile tanışın. Unutamayacağınız bir deneyim, dans ile dolu bir hayat sizleri bekliyor.

Bize Ulaşın : +90 (216) 545 35 16

ABDA Online Ön Kayıt Formu