BOLLYWOOD

Mistik, Gizemli Ama Çok Eğlenceli

Çok kalabalık nüfusu ile çok yönlü yaşam şekli, inanışları ve farklı dilleri ile sanki bambaşka bir dünya: HİNDİSTAN. Oldukça zengin bir kültür mirasına sahip Hindistan topraklarında her bölgenin farklı bir dili, kıyafeti, yemeği, inancı ve dansı vardır.Hindistan kültürünün en önemli öğelerinin başında dansı gelmektedir. Hint dansı Klasik, Folk ve Bollywood olarak üç temel dala ayrılır. Klasik danslar Hint dansının balesi gibidir diyebiliriz ve genellikle eğitimine küçük yaşlarda başlanır. Her yörenin kendi kültürel gelişimine göre farklı klasik dans türleri mevcuttur. Klasik dansların çoğu Hindu mitolojisinin hikayelerine dayanmaktadır. 8 temel klasik dansın yer aldığı Hint klasik dansları dini anlatımları ile öne çıkmaktadır. Klasik danslar Natya Shastra kurallarına göre düzenlenmiştir ve bu kurallara göre uygulanır.
 
Özetle, Bollywood dans kursu ile çok eğlenecek ve hareket edeceksiniz. Bollywood dansının mistik, gizemli bir o kadar da eğlenceli dünyasına girmek için sizleri Aytunç Bentürk Dans Akademi’deki kurslarımıza bekliyoruz.
 
BOLLYWOOD DANSI TÜRLERİ

  • BOLLYWOOD BHANGRA DANSI:Bollywood Bhangra Dansı; Hindistan’ın kuzeyi Punjab bölgesinde, eskiden hasat zamanı tarlada çalışan işçilerin aralarında eğlence amaçlı yaptığı ve sonradan şekillenip, ortaya çıkan yöresel bir dans türüdür. Bhangra için aynı zamanda Punjab kökenli, Kuzey Hindistan pop müziği de denebilir.Bizim Ramazan davuluna benzeyen vurmalı çalgıların Dhol ritimlerinin ön planda olduğu bir müzik türüdür. Diğer Hint müziklerinin aksine oturup sakin sakin dinlemeye değil, tamamen dansa yöneliktir. Enerjisi ve eğlencesi oldukça yüksek olan bu dans, İngiltere ve ABD’de de ciddi bir ilgiye sahiptir. 80’lerde İngiltere’de doğduğu bile söylenebilir. 
  • BOLLYWOOD HİNT DANSI:Hint klasik danslarının modernize edilmiş halidir. Hint müziğinin ritmi ile yüz, mimik, el, kol ve ayak hareketleriyle ruhun ve bedenin bütünleşme şeklidir. Sağ ve sol beynimizi aynı anda çalıştıran tek dans türüne sahiptir. Mudralarla (el işaretleri) şekillenen bu dans aynı zamanda vücut sağlığını, disiplini ve sabrı da öğretir.

Bollywood dansları dünya çapında en çok popülariteye sahip dans türüdür.
 
BOLLYWOOD DANS KURSU ÜCRETLERİ
Özel ders ya da grup eğitimi şeklinde olup olmamasına,
Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
Eğitimin süresine,
Sunulan imkanlara,
Haftalık ders sayısına ve eğitim programına göre şekillenmektedir.
Bollywood Dans kursu fiyatları daha doğrusu dans kursu fiyatları genel olarak lüksmüş ve pahalıymış gibi gözükse de Bollywood Dans dersleri aslında oldukça uygun ders ücretlerine sahiptir. Ancak yine de eğitim alırken ilk baktığınız kriter kurs fiyatı olmamalı. Dans kursunun kalitesi, yeri, salonların hijyenik olması, eğitmenlerin profesyonelliği, sınıfların rahatlığı ve kurs imkanlarının genişliği dikkat etmeniz gereken konular olmalıdır.

Aytunç Bentürk Dans Akademi İle hareketli, keyifli Bollywood Dans Eğitimleri!

Aytunç Bentürk Dans Akademi olarak profesyonel ve deneyimli eğitmen kadromuz ile sizleri Bollywood Dans kurslarımıza davet ediyoruz. Konforlu, dans için dizayn edilmiş salonlarımız, özel hazırlanmış ders programlarımız, dans gecelerimiz ve dans pratiklerimiz ile sosyal bir atmosfer sizleri bekliyor. İster grup dans eğitimleri ister özel dans eğitimleri alarak ayrıcalıklı Bollywood Dans kurslarımız ile tanışın. Unutamayacağınız bir deneyim, dans ile dolu bir hayat sizleri bekliyor.

Bize Ulaşın : +90 (216) 545 35 16

ABDA Online Ön Kayıt Formu