HIP HOP

Sokaktan Gelen İsyanın Dansı

Hip hop dansı, 1970’lerde Amerika gettolarında siyahiler tarafından oluşturulmuş olan hip hop kültürünün en önemli temsilcisidir. Blues, jazz, funk ve soul tarzı müziklerle beraber gelişen Hip hop dansı, ortaya çıktığı dönemlerde azınlığa ait bir sokak dansı niteliğindeydi. Bu nedenle de, isyanın ve başkaldırının görsel ve estetik yorumu niteliğindedir.
Giyim tarzı ve müzikleri ile dünyayı kasıp kavuran Hip Hop dansı, rap müziğin popüler olması ve rap sanatçılarının ünlenmesiyle beraber Hip hop dansçılarının da adını duyurmasını sağlamıştır.
Hip Hop Dansı Aytunç Bentürk Dans Akademi’de birçok ünlüye koreograflık yapan ve kliplerde oynama şansını da sunan özel ve ünlü eğitmenlerce yapılmaktadır.
Sokakların dansı ile tanışmaya ne dersiniz?

NEDEN HIP HOP KURSU?
Dünyanın en keyifli ve en özgür dansı olan Hip Hop dansı milyonları peşinden sürüklediği gibi sizi de ağına düşürecektir.
 

  • Siyahilerin dans kültürünü daha yakından tanıyabilmek
  • Kendinizi ve yapabileceklerinizi görmek, keşfetmek
  • Sınırlarınızı zorlayabilmek
  • Eğlenerek, keyif alarak ve kendiniz olarak dans edebilmek
  • Profesyonel bir dansçı olabilmek
  • İyi hissetmek, mutlu olmak
  • Özgürlük dünyadaki en güzel şey. Gelin en özgür dans, Hip Hop dansını öğrenmeye!

HIP HOP DANSI NASIL YAPILIR?
Günümüzün en popüler, özellikle de çocukların ve gençlerin en çok talep ettiği ve sevdiği bir müzik ve dans türü olan Hip Hop dansının eğitimlerinde yaş gruplarına göre ayrılan öğrencilere farklı içeriklerde eğitim programları belirlenir. Ancak temel olarak olmazsa olmaz eğitim unsurları, ısınma egzersizleri ve vücut esnetme hareketleridir. Ardından temel adımlar, figürler, dönüşler vb. hareketler öğretilir. Eğitim süreci Koreografik ve Freestyle dediğimiz tarzda ilerlemektedir. İşi profesyonel boyuta taşımak isteyenler için ise daha ileri eğitim programları ve Hip Hop eğitimine katkı sağlayacağı için başka dans disiplinlerinin de temel eğitimleri alınmalıdır.

HIP HOP DANS KURSLARI İÇİN YAŞ SINIR VAR MIDIR?
Hip Hop dans kurslarına katılmak için katı ve net bir yaş sınırı aslında yoktur. 4-5 yaşından itibaren her yaş dans severler Hip hop dans dersi alabilirler. Fiziksel olarak dansa engel bir durumunuzun olmaması yeterlidir. Özellikle çocukların ve gençlerin erken yaşlarda Hip hop dansına başlamaları fiziksel gelişimleri açısından da oldukça avantajlı bir durumdur. 
 
HIP HOP KURSU SÜRESİ - PROGRAMI
Hip Hop dans kurslarının süresi, eğitim alacak grubun yaşına göre değişebilmektedir. Çocuklar için planlanan eğitim programı ile yetişkinler için planlanan aynı olmayacaktır. Bu hem içerik olarak hem de süre olarak geçerlidir. Yine de genel olarak 2 – 3 aylık bir sürede belli bir seviyede Hip hop öğrenmek mümkündür. Profesyonelleşmek isteyenlerin ise 6 aydan fazla eğitim almaları ve aktif olarak Hip Hop yapmayı bırakmamaları gerekmektedir.
 
HIP HOP KURSU ÜCRETLERİ
Özel ders ya da grup eğitimi şeklinde olup olmamasına,
Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
Eğitimin süresine,
Sunulan imkanlara,
Haftalık ders sayısına ve eğitim programına göre şekillenmektedir.
Hip hop kursu fiyatları daha doğrusu dans kursu fiyatları genel olarak lüksmüş ve pahalıymış gibi gözükse de Hip hop dersleri aslında oldukça uygun ders ücretlerine sahiptir. Ancak yine de eğitim alırken ilk baktığınız kriter kurs fiyatı olmamalı. Dans kursunun kalitesi, yeri, salonların hijyenik olması, eğitmenlerin profesyonelliği, sınıfların rahatlığı ve kurs imkanlarının genişliği dikkat etmeniz gereken konular olmalıdır.
 
Aytunç Bentürk Dans Akademi İle Kaliteli ve Keyifli Hip hop Eğitimleri!

Aytunç Bentürk Dans Akademi olarak profesyonel ve deneyimli eğitmen kadromuz ile sizleri Hip hop kurslarımıza davet ediyoruz. Konforlu, dans için dizayn edilmiş salonlarımız, özel hazırlanmış ders programlarımız, dans gecelerimiz ve dans pratiklerimiz ile sosyal bir atmosfer sizleri bekliyor. İster grup dans eğitimleri ister özel dans eğitimleri alarak ayrıcalıklı Hip hop kurslarımız ile tanışın. Unutamayacağınız bir deneyim, dans ile dolu bir hayat sizleri bekliyor.

Bize Ulaşın : +90 (216) 545 35 16

ABDA Online Ön Kayıt Formu