KIZOMBA

Afrika Tangosu

Son yıllarda popülerliği artmaktan olan bir danstır. Kizomba dansına Afrika Tangosu denilmesinin nedeni figür zenginliğini Arjantin Tangosu’ndan almış olmasıdır. Tango’nun aksine kadınlar daha kıvrak hareketlerle dans ederler. 
Birçok dansa benzer şekilde birçok farklı ülke ve kültürün etkisi altında kalmıştır. Temelini Angola’nın geleneksel Semba dansından almıştır. Farklı dans türlerinden de etkilenerek bugünkü halini almıştır. Kizomba kelimesi Angola dilinde “Parti” anlamına gelir. Arjantin Tangosundan Küba Son’una, Milonga’dan Plena’ya, Zouk’tan Semba’ya, Merenge ve Kilapanda’ya… Etkilendiği başlıca dans türlerini bu şekilde özetleyebiliriz.
 
Avrupa’da en çok Portekiz’de yapılmaktadır. Hatta eski sömürgesi Angola’dan bile fazla. İki vuruşlu bir müzik olmasından dolayı genelde birbirini tekrar eden belirli bir temel adımı yoktur. Bu da dansçılara serbestlik getirir. Dans ederken müzik kullanımını ön plana çıkartır.

1980’lerden sonra yayılmaya başlamış ve 2000’lerle birlikte yükselişe geçmiştir. Diğer birçok eşli sosyal latin dansında olduğu gibi sürekli gelişmekte ve zenginleşmektedir.
Kizomba kurslarına eşli katılma zorunluluğu yoktur. Alacağınız dans kursları arasında zorluk derecesi en yüksek danslardan biridir diyebiliriz.
 
Kizomba dans kursu ile farklı bir kültürün dansını öğrenecek ve büyük keyif alacaksınız. Kizomba dansını öğrenmek için size özel kurslarımızla Aytunç Bentürk Dans Akademi’de sizleri bekliyoruz.
 
NEDEN KIZOMBA KURSU?
Kizomba dansı Afrika'dan aldığı ritimler, tangodan aldığı tutku, uyum ve enerjiyle sizin için bambaşka bir dünya yaratabilir. Neden Kizomba kursu sorusunun cevabını şöyle özetleyebiliriz;

  • Eğlenmek, keyif almak
  • Mutlu olmak
  • Sosyalleşmek
  • Özel bir hobi edinmek
  • Profesyonelleşmek
  • Yeteneklerinizi açığa çıkarmak
  • Bedeninizi keşfetmek, eşli dansların büyüsüne kapılmak

Egzotik atmosferi için KIZOMBA tam size göre...
 
KIZOMBA KURSU ÜCRETLERİ
Özel ders ya da grup eğitimi şeklinde olup olmamasına,
Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
Eğitimin süresine,
Sunulan imkanlara,
Haftalık ders sayısına ve eğitim programına göre şekillenmektedir.
Kizomba kursu fiyatları daha doğrusu dans kursu fiyatları genel olarak lüksmüş ve pahalıymış gibi gözükse de Kizomba dersleri aslında oldukça uygun ders ücretlerine sahiptir. Ancak yine de eğitim alırken ilk baktığınız kriter kurs fiyatı olmamalı. Dans kursunun kalitesi, yeri, salonların hijyenik olması, eğitmenlerin profesyonelliği, sınıfların rahatlığı ve kurs imkanlarının genişliği dikkat etmeniz gereken konular olmalıdır.

Aytunç Bentürk Dans Akademi İle hareketli, keyifli Kizomba Eğitimleri!

Aytunç Bentürk Dans Akademi olarak profesyonel ve deneyimli eğitmen kadromuz ile sizleri Kizomba kurslarımıza davet ediyoruz. Konforlu, dans için dizayn edilmiş salonlarımız, özel hazırlanmış ders programlarımız, dans gecelerimiz ve dans pratiklerimiz ile sosyal bir atmosfer sizleri bekliyor. İster grup dans eğitimleri ister özel dans eğitimleri alarak ayrıcalıklı Kizomba Dans kurslarımız ile tanışın. Unutamayacağınız bir deneyim, dans ile dolu bir hayat sizleri bekliyor.

Bize Ulaşın : +90 (216) 545 35 16

ABDA Online Ön Kayıt Formu