DANS SPORU - LATİN SALON DANSLARI

Dans Pistindeki Asalet

SAMBA
Brezilya Müziğine ait tamborim, chocalho, reco-reco ve cabaca gibi enstrümanlar ile kuvvetli davul ritimleri taşıyan özgün ritimli müzikler kullanılan Samba, neşeli ve hızlı bir Latin Amerikan Dansıdır. Her yıl düzenlenen Rio Karnavalı’nda sunulan Samba versiyonları, gelişmiş bir versiyon olan uluslararası Samba’dan farklıdır. Rio Karnavalı’nda Samba ferdi olarak uygulanırken, uluslararası versiyonlara uygun olarak Latin Amerikan Dans Sporu adı altında eşli dans olarak sunulur.

CHA CHA CHA
Cha Cha Cha müziği keskin ve sert bir yapıdadır. Ancak ezgileri bu duygular yanında özensizlik ve savrukluk da taşır. Ritimdeki keskin vuruşlara danstaki ani ve sert hareketler karşılık gelir.Cha Cha Cha genel karakter olarak asalet veya ciddiyet taşımaktansa; neşeli, sevinçli, biraz da yaramaz, muzır bir parti atmosferini dans severlere sunar.
 
RUMBA
Rumba müziği romantik ve kalp atışını andıran bir yapıdadır. Dansın tutkusunun ve etkisinin büyük bölümü müzikteki ezgilerde hayat bulur. Rumba, yavaş tempolu, zor ama eşine az rastlanan bir Latin Amerikan dansıdır. Çiftler arasındaki tutkuyu hareketlere yansıtır.
 
LINDY HOP
Lindy Hop, West Coast Swing, Amerikan Swing ve Rock’n’Roll gibi farklı isimler almıştır. Rock‘n’Roll’a benzemekle birlikte, ondan daha hareketlidir. 
 
JIVE
Jive, zarif, canlı ve enerjik olmayı gerektiren bir Latin Amerikan dansıdır. Oldukça hareketli olmasına karşın bir pozisyon dansı olmasından dolayı küçük bir hareket alanında uygulanabilir.
 
PASO DOBLE
Bilinenin aksine Paso Doble İspanyollar değil Fransızlar tarafından dans literatürüne kazandırılmıştır. Paso doble dansında kadın ve erkek birlikte bir boğa güreşi teması sergilerler. Erkek matador, kadın ise bazı figürlerde boğa, bazı figürlerde ise matadorun elindeki pelerindir. Genelde erkek figürleri dansın temelini oluşturmaktadır. Doğaçlamaya uygun olmayan yapısı ve önceden belirlenmiş bir koreografiyi gerektiren Paso Doble dansını uzmanlardan öğrenebilirsiniz.

Bize Ulaşın : +90 (216) 545 35 16

ABDA Online Ön Kayıt Formu