BACHATA

Romantik ve Tutkulu Bir Dans

Bachata kelimesi yerli dilinde “Acılı aşk şarkısı” anlamına gelir. Kökeni Dominik Cumhuriyeti olan Bachata dansı, romantik ve tutkulu olmasının yanı sıra yoksul ve dışlanmış Dominiklilerin yanlızlığını ve terk edilmişliğini etkileyici bir şekilde yansıtmaktadır.
Adımları ve dönüşleri Salsa dansına göre daha basit olan Bachata, 1960’lı yılların başında gitara dayalı müziğin önemli bir alt kategorisi olarak ortaya çıkmıştır. Devam eden senelerde ritimleri hızlanmış ve adımları geliştirilmiş, kendine özgü bir kültüre dönüşmüştür. Bachata dansında esas olan, kadın ve erkek arasındaki uyum ve aşkın sergilenmesidir. Kullanılan hareketlerde Bolero ve Merengue’den esintiler bulunmaktadır. 4/4’lük ritimle yapılan Bachata dansı, tam olarak aşıkların dansıdır diye tanımlayabiliriz. Kıvraklığın, özgüvenin, bakışların, dokunuşların önemli olduğu Bachata’ya bayılacağınızı garanti edebiliriz.
Aytunç Bentürk Dans Akademi’de, siz de Bachata’nın romantik ve tutkulu dünyasına adım atabilirsiniz. Dans etmeye ne dersiniz?
 
NEDEN BACHATA KURSU?
Bachata dansı, aşkı, tutkuyu ve acıyı bir arada yaşatan, dans dünyasının özellikle de son yıllarda en etkili olmuş dans türüdür.
 

 • Latin danslarının en romantik ve tutkulusunu öğrenmek
 • Hayata bakış açınızı değiştirebilmek
 • Sosyal bir hobi edinmek
 • Profesyonel bir dansçı olmak
 • İyi hissetmek, mutlu olmak
 • Kendinizi ve yapabileceklerinizi görmek, keşfetmek
 • Latin danslarının kıvraklığını yaşamak
 • Dans sever insanlarla aynı ortamı paylaşmak için haydi Bachata kursuna!
 
BACHATA DANSI NASIL YAPILIR?
Bachata dansı nasıl yapılır diye merak edenler için öncelikle Bachata eşli bir dans türüdür. Özellikle kadın dansçının kalça ve bel hareketlerinin önemli ve ön planda olduğu Bachata dansı icra edilmesinin yanı sıra seyredilmesi de oldukça zevkli bir danstır. Bachata kursu dahilinde öncelikle temel teknik adımlar ve temel teknik dönüşler öğretilir. Başlangıçta ritim yavaş ve sakinken sonrasında hareketlenerek tutkunun tam olarak yansıtılması söz konusudur.
Öğrenmekten büyük keyif alacağınız Bachata dansında Aytunç Bentürk Dans Akademi olarak sizlere öncelikle Bachata dansının temel adım ve figürlerini öğreteceğiz. Devamında ise vücut dilinizi nasıl kullanacağınızı, dönüşleri, ritme nasıl ayak uyduracağınızı uygulamalı şekilde göstereceğiz.

BACHATA DANSI STİLLERİ NELERDİR?
Bir bachata kursuna gidecekseniz hangi stilleri öğreneceğinizi bilmeniz iyi olacaktır. Bir ön araştırma ile hangi bachata stilleri var kısaca beraber inceleyelim. En çok duyacağınız ve karşınıza çıkacak stiller şu şekildedir;

 • Dominican Bachata (Orijinal Bachata)
 • Geleneksel Bachata (Batı tarzıyla şekillenmiş Bachata)
 • Modern Bachata (Farklı danslarla birleşmiş füzyon bir stildir)
 • Bachatango (Tango ile Bachata’nın birleşimi ile ortaya çıkmıştır)
 • Sensual Bachata (Dairesel hareketler ve vücut dalgalarıyla müziğin yorumlanmasıdır. Füzyon stilinin aşırı kalça hareketleri ve birçok balo salon dansı stiliyle harmanlanmış bir şeklidir)

BACHATA KURSU SÜRESİ - PROGRAMI
Bachata kursları genel olarak kurlar şeklinde ilerlemektedir. 2 – 3 aylık kurlar temel adımlar ve figürleri öğrenmek için yeterlidir. Ancak ilerlemek, daha teknik ve estetik dans edebilmek için en az 6 ay gibi bir süre devam etmek daha sağlıklı olacaktır. Profesyonel boyuta taşıyabilmek yani ileri seviye bir bachata dansçısı olmak için de 6 aydan çok daha fazla eğitim almanız gerekmektedir.
 
Türkiye’nin en iyi dans kursu listesinde en üstlerde olan Aytunç Bentürk Dans Akademi’de sizlere temel, orta ve ileri düzeylerde Bachata eğitimleri vererek bu muhteşem dansı öğrenmenizi sağlıyoruz. Hem siz, hem de çocuklarınız için özel olarak hazırlanmış bachata kursu programlarımız hakkında bilgi ve kayıt yaptırmak için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.
 
BACHATA KURSU ÜCRETLERİ
Özel ders ya da grup eğitimi şeklinde olup olmamasına,
Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
Eğitimin süresine,
Sunulan imkanlara,
Haftalık ders sayısına ve eğitim programına göre şekillenmektedir.
Bachata kursu fiyatları daha doğrusu dans kursu fiyatları genel olarak lüksmüş ve pahalıymış gibi gözükse de Bachata dersleri aslında oldukça uygun ders ücretlerine sahiptir. Ancak yine de eğitim alırken ilk baktığınız kriter kurs fiyatı olmamalı. Dans kursunun kalitesi, yeri, salonların hijyenik olması, eğitmenlerin profesyonelliği, sınıfların rahatlığı ve kurs imkanlarının genişliği dikkat etmeniz gereken konular olmalıdır.
 
Aytunç Bentürk Dans Akademi İle Kaliteli ve Keyifli Bachata Eğitimleri!

Aytunç Bentürk Dans Akademi olarak profesyonel ve deneyimli eğitmen kadromuz ile sizleri Bachata kurslarımıza davet ediyoruz. Konforlu, dans için dizayn edilmiş salonlarımız, özel hazırlanmış ders programlarımız, dans gecelerimiz ve dans pratiklerimiz ile sosyal bir atmosfer sizleri bekliyor. İster grup dans eğitimleri ister özel dans eğitimleri alarak ayrıcalıklı Bachata kurslarımız ile tanışın. Unutamayacağınız bir deneyim, dans ile dolu bir hayat sizleri bekliyor.

Bize Ulaşın : +90 (216) 545 35 16

ABDA Online Ön Kayıt Formu